Кадис шокира Барса с 1:0 насред „Камп Ноу“ (ВИДЕО) - DC news

Кадис шокира Барса с 1:0 насред „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Рома спъна Наполи в битката за титлата след късен гол на Ел Шаарави, воденият от Уейн Рууни Дарби Каунти изпадна от Чемпиъншип

Барселона допусна изненадващо домакинско поражение от Кадис с 0:1 в последен мач от 32-ия кръг на испанската Ла Лига.

На „Камп Ноу“ каталунците искаха да се върнат на победния път след отпадането от Лига Европа след домакинско поражение от германския Айнтрахт (Франкфурт) миналия четвъртък, но бяха шокирани от борещия се за оставането си в елита тим на гостите. След нулево първо полувреме Кадис започна по-активно втората част и изненада именития си съперник в 48-та минута, когато точен бе нападателят Лукас Перес.

„Блаугранас“ очаквано натиснаха в търсене на изравнително попадение и евентуален обрат, но така и не успяха да преодолеят стража на гостите Йеремиас Ледесма. Така, Кадис спря серията на Барса от седем поредни победи за първенство – от своя страна, каталунците загубиха за втори пореден път след поражението от Франфурт и за първи под ръководството на Шави от 4 декември насам, когато паднаха отново у дома от Бетис със същия резултат.

Испанският колос понесе удар в борбата за топ 4, като остава втори с 60 точки – със същия актив са и тимовете на Севиля и шампиона Атлетико (Мадрид), които обаче са с по мач повече. Петият Бетис има 57 пункта, а Реал Сосиедад е с 55. С успеха си Кадис излезе от зоната на изпадащите с 31 точки, на две пред намиращия се под чертата Майорка. За Барса предстои визита на Реал Сосиедад, докато Кадис приема Атлетик (Билбао).

Дарби Каунти се прости с участието си във второто ниво на английския футбол – Чемпиъншип, след като допусна поражение от Куинс Парк Рейнджърс с 0:1 като гост в двубой от 43-ия кръг на първенството.

Тимът, воден от бившия нападател на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни, инкасира гол в заключителните мигове на двубоя, когато точен за домакините бе Люк Амос. В осмата минута на добавеното време „овните“ останаха и с десет души на терена след втория жълт картон на Том Лоурънс.

Така, раздираният от финансови проблеми отбор на Дарби, от чийто актив по-рано през сезона бяха отнети 21 точки, е на десет от намиращия се над чертата Рединг, три кръга преди края на кампанията.

Наполи и Рома приключиха при равенство 1:1 в двубой от 33-ия кръг на италианската Серия А.

На стадион „Диего Армандо Марадона“ в Неапол домакините потеглиха отлично след ранен гол от дузпа на Лоренцо Инсинье в 11-та минута. „Вълците“ се окопитиха след попадението и имаха своите положения в един равностоен сблъсък в Неапол. В 79-та минута резервният вратар на гостите Даниел Фузато бе изгонен от скамейката с директен червен картон. Възпитаниците на Жозе Моуриньо се добраха до ценна точка в битка за местата в зона Европа благодарение на късния изравнителен гол на влезлия четвърт час по-рано на терена Стефан Ел Шаарави.

Рома събра актив от 58 точки, като е на две пред Фиорентина и градския съперник Лацио в борбата за местата в Лига Европа. „Вълците“ изостават на пет пункта от четвъртия Ювентус. Наполи претърпя удар по амбициите за шампионската титла, като е с 67 точки, на четири от водача Милан и на две от втория Интер, който е с мач по-малко и от двата тима. В следващия кръг неаполитанци гостуват на новака Емполи, докато Рома пътува до Милано за визита на шампиона Интер.

В друга среща, Аталанта отстъпи на Верона с 1:2 като домакин и остава на пет точки от зона Европа. Федерико Чекерини и автогол на Тюн Копмайнерс дадоха комфортен аванс на гостите, преди Джорджо Скалвини да върне едно попадение за бергамаските.