Камбуров с 2 гола и с исторически мач №365 в елита при 6:0 срещу Верея (ВИДЕО)

Боби Цонев с хеттрик, Камбуров изигра своя мач №365 в елита, изпреварвайки Стефан Аладжов, Димитър Пенев и Иван Зафиров

Берое разгроми градския съперник Верея с 6:0 в мач от 16-ия кръг на Първа лига. В дербито на Стара Загора нямаше интрига, тъй като Берое показа значително по-голяма класа. Мартин Камбуров пък

Вандерсон откри резултата в 15-а минута след груба грешка в защитата на Верея. Теофилос Колупис не прецени добре ситуацията и опита да върне топката с гърди към вратаря, но Вандерсон пресече паса и прехвърли стража на Верея за 1:0.

Четири минути преди почивката дойде ред на неостаряващия Мартин Камбуров да се разпише. Камбуров прониза мрежата с мощен удар след асистенция на Борислав Цонев за своя гол №212 в елита.

През второто полувреме тонусът на Верея съвсем спадна и мачът се доиграваше. Берое с лекота стигна до още четири попадения, отбелязани от Борислав Цонев. В 54-а минута нова грешка в защитата на Верея позволи на Цонев да остане в чиста позиция и той хладнокръвно прати топката под плонжа на вратаря.

Шест минути по-късно резервата Меска проби от дясно и с прострелно центриране намери Цонев, който отблизо прати топката в мрежата за 4:0.

В последните минути Верея можеше да вкара почетен гол, но Здравко Илиев и Милан Вушурович пропуснаха.

Три минути преди края Борислав Цонев оформи своя хеттрик на празна врата.

В добавеното време Камбуров отбеляза своя гол номер 213 в елита от дузпа, отсъдена за нарушение срещу играча на мача Борислав Цонев за крайното 6:0. Мартин Камбуров изигра 365-ия си мач в елита на България, изпреварвайки Стефан Аладжов, Димитър Пенев и Иван Зафиров в ранглистата по двубои в „А“ група.

Победата утвърди Берое на четвъртото място с 30 точки, 11 по-малко от лидера Лудогорец. Верея остава на дъното с 4 точки. В следващия мач Берое гостува на Ботев (Пловдив) в 17 кръг на Първа професионална лига. Мачът е насрочен за 1 декември от 15:00 часа.