Камбуров с гол №196, изравни Наско Сираков (ВИДЕО)

Берое разби с 5:1 Септември и се утвърди в Топ 4 с актив от 24 точки

Мартин Камбуров отбеляза своя гол №196 в елита при победата на Берое с 5:1 над Септември в мач от 19 кръг на Първа професионална лига. По този начин бившият капитан на Локомотив (Пловдив) се изравни с легендата на Левски Наско Сираков, като и двамата вече са на второ място във вечната ранглиста на голмайсторите у нас.

Императора отбеляза в 54-ата минута за 4:0, като участва в изработването и на останалите попадения. Борислав Цонев изведе отлично Мартин Камбуров и голмайсторът на сбърка сам срещу вратаря Георгиев, като по този начин продължи да прави история.

Домакините поведоха с 3:0 още през първата част с два гола на Педро Еуженио и един на Борислав Цонев. Петият гол вкара Иван Иванов, а Матеус Леони си отбеляза автогол.

ЦСКА-София вече е лидер в шампионата след победа с 2:0 като гост на Витоша (Бистрица). Головете вкараха Раул Лое в 42-ата и Кирил Десподов в 88-ата минута. Така „червените“ събраха 44 точки, а Лудогорец има 42 и мач по-малко. „Орлите“ играят срещу Дунав утре от 17:30 часа.

Останалите резултати от кръга до момента: Черно море – Ботев 0:0, Левски – Пирин 3:0, Етър – Славия 2:1, Витоша – ЦСКА-София 0:2.