Камбуров с гол №204, Берое направи 1:1 със Славия (ВИДЕО)

Императора бе капитан на заралии, изигра своя мач №350 в елита

Берое завърши с равенство 1:1 като гост на Славия в първия си двубой за новия сезон.

Берое поведе в 29-та минута чрез Мартин Камбуров, който се разписа с глава след центриране на Минчев от корнер, с което отбеляза първото попадение за „зелените“ през сезона и своя гол номер 204 в елита след 350 мача на най-високото ниво в България.

Милчо Ангелов успя да изравни в 50-та минута, след като се възползва от извеждащо подаване на Галин Иванов.

В 29-та минута Мешка се освободи отлично на фланга и центрира опасно в пеналта. Там бранител на „белите“ успя да изпревари Камбуров в последния момент и изчисти в корнер. Иван Минчев изпълни, а капитанът Мартин Камбуров засече топката с глава и я прати в мрежата за 0:1.

В 35-та минута се стигна до сериозен пропуск за домакините. Чунчуков бе изведен зад отбраната и намери непокрития Цветанов в пеналта. Вратата бе опразнена, но ударът на крилото мина на сантиметри от гредата и излезе в аут.

В 50-та минута Галин Иванов успя да изведе Ангелов зад отбраната. Той нахлу в пеналта, финтира Перниш и прати топката в мрежата за 1:1.

В 74-та минута Галин Иванов бе изведен в наказателното поле и стреля в движение от непосредствена близост. Перниш обаче спаси страхотно.

В следващия кръг Берое приема шампиона Лудогорец. Срещата от II кръг на първенството е насрочена за 28 юли от 20:45 часа.

Снимки: beroe.bg