Камбуров с гол №232, Берое победи с 4:2 Славия като гост (ВИДЕО)

Черно море с 2:0 над изпадналия Витоша (Бистрица)

Берое спря серията от пет победи на Славия и нанесе първа загуба на „белите“ от ноември месец насам, след като стигна до обрат и успех с 4:2 в последния мач за двата отбора от редовния сезон на Първа лига.

Така столичани останаха без победа над старозагорци в София от 2012 година и вече имат само с две точки повече от тях.

Двата отбора ще играят в първата шестица след разделянето на първенството, а на стадиона в „Овча купел“ изнесоха истински спектакъл, в който с по две попадения се отличиха Галин Иванов и Алиун Фал.

Нападателят Мартин Камбуров пък вкара своя гол №232 в елита на България и вече е на само 21 от рекорда на Петър Жеков, докато защитникът Крум Стоянов реализира с майсторско воле.

Двата отбора започнаха пределно мотивирани срещата и се бориха за всяка педя терен, защото трябваше да защитават амбициите си за място в Европа.

Домакините откриха резултата още в деветата минута, макар и с доза късмет. Тогава Галин Иванов опита да намери свой съотборник от минимален ъгъл, ала след рикошет топката изненада Душан Перниш, който не се намеси добре и Славия поведе с 1:0.

Отговорът на Берое дойде след по-малко от пет минути, тъй като в 13-ата дошлият тази зима от трета португалска дивизия нападател Алиун Фал вкара третото си попадение в 6 мача с екипа на гостите.

Той засече отблизо центриране от дясно на Жозе Фуртато, а в 17-ата минута „заралии“ можеха да стигнат до пълен обрат.

Тогава Мартин Камбуров бе много близо до своя гол №232 в елита, след корнер и удар с глава, но прати топката на сантиметри от страничната греда.

После нападателят имаше още един шанс – вратарят на домакините обаче показа класа и отрази мощния му шут по диагонала.

Така се стигна до 33-ата минута, в която Емил Виячки задържа в наказателното поле откъсващия се сам срещу вратаря Фал и получи жълт картон, а гостите – дузпа.

Мартин Камбуров застана зад топката и безпощадно я прати в мрежата на Антониос Стергиакис за 1:2.

Малко преди почивката обаче Славия успя да изравни и то пак след удар на Галин Иванов и рикошет. Този път капитанът на „белите“ опита изстрел от 20-ина метра, фронтално срещу вратата, ала топката се отклони от играч на Берое и за втори път в срещата заблуди Перниш за 2:2.

Петото попадение не закъсня и падна скоро след почивката. В 53-ата минута Абрахам Макоута проби по десния фланг и центрира към далечната греда, където Крум Стоянов вкара от воле и Берое поведе с 3:2.

В 70-та минута Галин Иванов можеше да оформи своя хеттрик, но стреля над вратата с глава от отлична позиция.

Четири по-късно Берое сложи точка на спора. В 74-ата минута Мартин Камбуров майсторски задържа и изведе технично Алиун Фал, който стреля прецизно и реализира втория си гол  мача и оформи крайното 4:2.

Така Берое постигна своята шеста победа в последните седем шампионатни двубоя и вече има 43 точки, с две по-малко от Славия.

В мач без значение Черно море победи вече изпадналия Витоша (Бистрица) с 2:0. Четин Садула си вкара автогол, а Исмаил Иса добави едно попадение за варненци, които завършиха редовния сезон на 7-мото място и ще играят в група „А“ на втората осмица.