Коледен триумф за Ливърпул с 4:0 над преследвача Лестър! (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед обърна Нюкасъл от 0:1 до 4:1 на Boxing Day

Лидерът Ливърпул поднесе най-хубавия коледен подарък на феновете си, след като разгроми с 4:0 преследвача Лестър на Boxing Day. Така мърсисайдци, които в събота спечелиха световното клубно първенство, се откъснаха с 13 точки на върха във Висшата лига, макар да са с мач по-малко от конкурентите си за титлата след XIX кръга.

С два гола се отличи Роберто Фирмино, донесъл успеха над Фламенго в продълженията на финала в Доха, а с едно попадение и две асистенции блесна Трент Александър-Арнолд. 21-годишният английски национал вече има 20 голови подавания от началото на миналия сезон, повече от всеки друг футболист до момента.

Гостите не оставиха никакво съмнение, че са по-добри от своите опоненти и на практика капарираха титлата в Англия.

Манчестър Юнайтед продължи традицията да печели на Boxing Day. „Червените дяволи“ постигнаха впечатляващ домакински обрат от 0:1 до 3:1 през първото полувреме и в крайна сметка победиха Нюкасъл с 4:1.

Феновете на препълнения „Олд Трафорд“ обаче бяха смълчани в 17-ата минута, когато Шон Лонгстаф откри резултата за „свраките“. 19-годишният им халф реализира второто попадение в кариерата си и то отново срещу Юнайтед, след като им донесе успеха с 1:0 през октомври в дебюта си във Висшата лига.

Радостта на Нюкасъл бе кратка, защото само седем минути по-късно Антони Марсиал изравни. Той се възползва от технично подаване на Андреас Перейра и изненада в близкия ъгъл Мартин Дубравка, който успя само да докосне топката, но не и да попречи тя да влезе в мрежата му за 1:1.

Осем минути след изравнителното попадение падна и второ в полза на домакините. Те пресираха опонентите си пред наказателното поле, а това доведе до грешка и Мейсън Грийнууд пресече едно подаване, след което напредна и вкара красив гол с помощта на лек рикошет и напречната греда за 2:1.

Пет минути след това дойде ред и на Маркъс Рашфорд да се разпише. Голмайсторът на домакините засече с глава центриране на Арън Уан-Бисака и реализира 15-ото си попадение през сезона, за да направи резултата 3:1. Така приключи първото полувреме, а на почивката Пол Погба замени Скот Мактоминей.

Втората част започна по най-лошия възможен начин за гостите, защото Шон Лонгстаф опита пас назад към своя вратар, ала изведе Марсиал и френският нападател елегантно прехвърли Дубравка за 4:1.

В 61-ата минута Марсиал бе на сантиметри от хеттрик, но нацели страничната греда, а впоследствие той и Рашфорд бяха заменени.

До края повече голове не паднаха и така Манчестър Юнайтед записа своята победа №21 на Boxing Day. „Червените дяволи“ са с най-висока успеваемост във Висшата лига на 26-и декември, докато Нюкасъл инкасира рекордна загуба на този ден. Тя бе под номер 14 за „свраките“, които останаха с 25 точки, с три по-малко от хората на Оле Гунар Солскяер.

Те пък регистрираха 14-и пореден мач без „суха мрежа“ и вече са седми с 28 точки, изоставайки с 4 от четвъртия Челси.