Колумбия изхвърли Полша от Мондиала след 3:0 (ВИДЕО)

Япония и Сенегал направиха 2:2 и са лидери в група „Н“

Колумбия победи Полша с 3:0 в мач от група „Н“ на Световното първенство по футбол в Русия. По този начин поляците напускат Мондиала, като до този момент загубиха и двата си мача.

На стадион „Арена Казан“ резултата за южноамериканците стана Йери Мина в 40-ата минута. Радамел Фаркао удвои в 70-ата, а  5 минути по-късно Хуан Куадрадо направи разликата класическа. Единственото голово положение за поляците направи Роберт Левандовски, но ударът му бе спасен от вратаря Давид Оспина.

В състава на Полша титуляр бе футболистът на българския шампион Лудогорец Яцек Горалски.

Япония и Сенегал завършиха наравно 2:2 в ранния мач от групата. На стадиона в Екатеринбург Такаши Инуи  и резервата Кейсуке Хонда отбелязаха головете за Япония, а Садио Мане и Муса Уагуе бяха голмайсторите за Сенегал.

Така двата отбора остават на лидерските позиции в групата с по 4 точки актив, следвани от Колумбия с 3 точки и Полша без точков актив.

Снимка: FIFA.com