Кристиан Димитров изгледа победата на Хайдук с 1:0 над Локомотив (Загреб) (СНИМКИ И ВИДЕО)

Централният защитник на Ботев ще подпише официално договора си с хърватите утре, на път е да играе в Шампионската лига с тима на Игор Тудор

Кристиан Димитров изгледа на живо победата на бъдещия си тим Хайдук (Сплит) с 1:0 над Локомотив (Загреб) на стадион „Полюд“. По ирония на съдбата централният защитник ще пропусне пловдивското дерби между Ботем и Локомотив, но снощи стана свидетел на успеха на новите си съотборници над отбор със същото име.

Фотообективите хванаха национала на идване към централната трибуна. Очаква се в понеделник футболистът да подпише договор за 2,5 години, а в касата на Ботев да влязат 1 млн. лева.

„Този висок 195 см и бърз национал от Ботев е точното попълнение в защита, от което се нуждае Игор Тудор“, написаха в коментара си към снимките от фейсбук страницата Hajdučki portal.

Хайдук спечели с гол на нигериеца Самюел Едуок в 28-ата минута, а домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Нихад Муякич 4 минути преди края.

Хайдук е на второ място във временното класиране с 41 точки, а лидер е Динамо (Загреб) с 50 точки и мач по-малко, но ако го запази, ще играе в предварителните кръгове на Шампионската лига.