Кристиан Димитров с дебютен гол за България при 2:3 от Косово (ВИДЕО)

Нашите  без шансове за Евро 2020

Националният отбор на България допусна втора поредна загуба в евроквалификациите след поражение с 2:3 у дома от Косово. Загубата до голяма степен лиши България от шансове за класиране на Евро 2020. Тимът има едва 2 точки в група „А“ след четири мача.

Косово започна по-добре и поведе в 14-ата минута с гол на Рашица след грешка на Страхил Попов. В самия край на полувремето капитанът на България Ивелин Попов с хубав далечен удар не остави шансове на вратаря на гостите и възстанови равенството.

В началото на втората част футболистите на Красимир Балъков изиграха най-силните си минути в този мач и в 55-ата Кристиан Димитров след центриране наТодор Неделев от корнер донесе пълния обрат в този двубой. Това бе и дебютен гол на централния защитник на Ботев (Пловдив) в едва втория му мач за националния ни тим.

От тук до края на мача на терена имаше само един отбор и това бе този на Косово. След доста създадени положения пред нашата врата гостите стигнаха напълно заслужено до два гола.

Първо в 64-ата минута Муричи с глава и увисване на Николай Михайлов изравни, а в даденото продължение Рашани прати топката за трети път в мрежата на „Лъвовете“ и така оформи крайното 2:3.

Със загубата България остава на послeдното място в групата с 2 точки от 4 мача, докато косоварите са трети с 5 точки и мач по-малко.

„За мен бяха по-подготвени физически и накрая това си оказа влияние. Изиграхме много мачове и чувствахме умора. Усещането е страхотно да отбележиш. Искам да поздравя всички българи, но за жалост, не успяхме да победим. Не ни достигаше малко да отбележим гол. Имаме още много да работим“, заяви Кристиан Димитров след мача.