Кристиан Димитров титуляр при нова победа на Хайдук (ВИДЕО)

Отборът от Сплит победи с 1:0 като гост Истра 1961, бившият защитник на Ботев игра на високо ниво

Отборът на Хайдук (Сплит) постигна поредна важна победа по пътя към участие в квалификациите за Шампионската лига през идния сезон, побеждавайки Истра с минималното 1:0. Капитанът на Хайдук Мийо Цакташ вкара единствения гол за успеха с 1:0 при гостуването на Истра 1961 в мач от 28-ия кръг на хърватското първенство.

В състава на Игор Тудор като титуляр започна Кристиан Димитров. Именно бившият защитник на Ботев (Пловдив) донесе драматичната победа срещу Интер (Запрешич) преди няколко дни, но тогава той влезе като резерва и стана герой на мача след удар с глава в 97-ата минута.

Димитров игра добре и пресече няколко опасни атаки на домакините. Хайдук имаше и сериозна доза късмет, защото голът на Цакташ падна след комична грешка на вратаря на Истра Томислав Дука. Стражът изпусна топката след центриране на Юранович още в 6-ата минута, Жайро технично подаде на далечната греда към Цакташ и той се разписа с глава.

Хайдук удържа второто място с 51 точки, а лидер е Динамо (Загреб) с 68. На третото място е Риека с 50 точки.

Интер (Запрешич) на Боби Цонев загуби с 0:3 у дома от Горица и остава на последното 10-о място с актив от 17 точки.

Снимка: hajduk.hr