Кристиано вдъхнови Юнайтед за инфарктен обрат срещу Аталанта (ВИДЕО)

Байерн смаза Бенфика с 4:0 за 20 минути, първи успех за Барселона, вижте всички резултати от Шампионската лига

Манчестър Юнайтед победи Аталанта с 3:2 в мач от третия кръг на Група „F“ в Шампионската лига. Гостите шокираха домакините в 15-ата минута, повеждайки чрез Марио Пашалич, а Мерих Демирал в 29-ата удвои преднината на гостите. В началото на второто полувреме Маркъс Рашфорд (53) намали резултата, след което Хари Магуайър възстанови равенството в 75-ата минута, за да се стигне до пълния обрат осем минути преди края на двубоя с гол на Кристиано Роналдо.

С победата „червените дяволи“ поведоха в класирането с шест точки, с две пред Аталанта.

Домакините стартираха агресивно и още в 3-ата минута Скот Мактомини изведе Маркъс Рашфорд зад гърба на защитата. Нападателят стреля покрай десния страничен стълб, но бе в положение на засада и не трябваше да съжалява за пропуска си.

Бергамаските отговориха в ответната атака, след като Луис Муриел получи в наказателното поле и опита изстрел в долния ляв ъгъл, но изстрелът му бе блокиран от Хари Магуайър.

В следващите минути двата тима предоставиха равностойна игра, а гостите имаха леко преимущество.

В 15-ата минута Аталанта организира перфектна атака и откри резултата. Давиде Дзапакоста центрира остро успоредно на голлинията, където Марио Пашалич реализира отблизо.

„Червените дяволи“ опитаха да реагират мигновено и четири минути по-късно Крисостиано Роналдо центрира в наказателното поле, където Фред овладя и нанесе удар, но Хуан Мусо изби решително под гредата.

В 26-ата минута Кристиано Роналдо получи на границата на наказателното поле, след което отправи изстрел, но право в ръцете на Хуан Мусо.

В 29-ата минута гостите удвоиха преднината си. Теун Купмейнерс центрира от ъглов удар, след което Мерих Демирал с глава надскочи Люк Шоу и закъснелия Хари Магуайър и реализира с глава в горния ляв ъгъл.

Манчестър Юнайтед продължи да действа агресивно, но в 35-ата минута Луис Муриел получи на границата на наказателното поле, след което отправи изстрел, но Давид Де Хеа улови.

Минута преди края на първото полувреме Фред организира отлична атака, комбинирайки с Бруно Фернандеш. Бразилецът навлезе в наказателното поле и нанесе изстрел в левия ъгъл, който премина покрай гредата.

В добавеното време на двубоя португалецът изведе и Маркъс Рашфорд зад гърба на защитата, но нападателят стреля над вратата и гостите се оттеглиха два гола аванс на почивката.

Домакините стартираха много агресивно втората част и още в началните секунди Бруно Фернандеш изведе Кристиано Роналдо на отлична стрелкова позиция, но изстрелът му бе отразен от Хуан Мусо.

В 53-ата минута Аталанта сгреши чрез Йосип Иличич при изнасянето на топката. От това се възползва Бруно Фернандеш, който изведе Маркъс Рашфорд зад гърба на защитата. Нападателят напредна и с хладнокръвен изстрел в далечния ъгъл реализира.

Пет по-късно Скот Мактомини бе намерен отлично от Мейсън Грийнууд в близост до вратата на гостите, но шотландецът прати топката в левия страничен стълб.

В 64-ата минута Кристиано Роналдо бе изведен в наказателното поле и отправи удар към далечния ъгъл, но Хуан Мусо спаси.

В 71-ата минута Давид Де Хеа направи две зрелищни спасявания, след като първо отрази изстрел отблизо на Дуван Сапата, а след това изби решително в ъглов удар плътен изстрел на Руслан Малиновски.

Четири минути по-късно Хуан Мусо се намеси решително след изстрел с глава на Хари Магуайър. Но в 75-ата минута „червените дяволи“ изравниха. Именно капитанът на домакините се озова на правилната позиция в наказателното поле, засичайки неспасяемо в долния ляв ъгъл.

Домакините притиснаха съперника си и в 78-ата минута самостоятелна акция на Бруно Фернандеш можеше да завърши с гол, но Хуан Мусо отново се решителна намеса улови.

В 82-ата минута дойде и пълния обрат. Люк Шоу центрира в наказателното поле, където Кристиано Роналдо бе над Хосе Паломино и с глава реализира в десния ъгъл.

До края на двубоя гостите опитаха да стигнат до равенството, но защитата на Манчестър Юнайтед се справи с опасностите и спечели трите точки.

В другия мач Виляреал спечели категорично като гост с 4:1 над Йънг Бойс. „Жълтата подводница“ поведе с две попадения на Йереми Пино и Жерар Морено през първото полувреме, след което домакините намалиха чрез Мешчак Елиа през втората част, за да се стигне до още две попадения за гостите в последните минути на двубоя на Алберт Морено и Самуел Чуквуезе.

Германският шампион Байерн (Мюнхен) срази португалския гранд Бенфика с 4:0 в последните 20 минути на мача от група „Е” на Шампионската лига. Резултатът съвсем не онагледява събитията, случили се на „Ещадио да Луш”, след като „орлите” изиграха страхотен мач срещу баварския колос, но в последните минути Бенфика рухна и Байерн нанесе своя удар.

В 70-ата минута Лерой Сане откри резултата след чудесен шут от свободен удар. Автогол на Евертон в 80-ата удвои актива за гостите, а в 82-ата Роберт Левандовски се разписа за трети път в „Да Луш“. Лерой Сане вкара четвърти гол в 85-ата минута и на практика оформи крайното 4:0 за германския клуб.

Така Байерн (Мюнен) записа третата си победа в тази група и е еднолично на върха с 9 точки. Бенфика остава втори с 4 пункта, на една пред третия Барселона, а Динамо (Киев) е с 1. Наставникът на баварците Юлиан Нагелсман не бе на пейката за своя отбор, тъй като е болен, а отборът бе воден от асистентите на младия германец – Дино Топмьолер и Ксавер Земброд. Нагелсман им давал някои указания по телефона от хотелската си стая.

Преди това Барселона записа първа победа в Европа този сезон, като излъга Динамо (Киев) с минималното 1:0  у дома. Единствения гол за победителите реализира Жерар Пике през първото полувреме.

Така след двете поредни загуби с по 0:3 от Байерн (Мюнхен) и Бенфика, Барселона все пак записа успех, макар и труден. „Каталунците” нямаха победа в най-силния клубен турнир в Европа в цели пет мача.

Ето всички резултати от снощи: Барселона – Динамо (Киев) 1:0, Бенфика – Байерн (Мюнхен) 0:4, Манчестър Юнайтед – Аталанта 3:2, Йънг Бойс – Виляреал 1:4, Челси – Малмьо 4:0, Зенит – Ювентус 0:1, РБ Залцбург – Волфсбург 3:1, Лил – Севиля 0:0