Кристина Борукова, Евгени Енев и Мария Капушева национални шампиони в зала! (СНИМКИ И ВИДЕО)

Мирослав Иванов със сребро, Ванеса Цветкова с бронз, а шампионката при старшата възраст Мартина Писачева с четвърто място

Алекс Василев (Академик – София) и Кристина Борукова (Тракия 96 – Пловдив) спечелиха националните титли на 400 м за мъже и жени в зала „Асикс арена“ на 1 февруари в София.

Василев завоюва златото след драматичен финал и оспорвана битка със Станимир Минчев (Дунав – Русе). Разликата между двамата на финалната линия бе само 0.02 секундин 49.81 срещу 49.83. Михаил Гаргов (Супер спорт – Варна) взе бронза с 50.58.

Пловдивчанката Кристина Борукова нямаше проблеми със съперничките си и с личен резултат в зала от 56.46 бе лидерка от началото до края на състезанието. Полина Тодорова (Тунджа – Ямбол) е нейна подгласничка с 57.32, а Андреа Савова (Спортико – София) е бронзова медалиска с 58.13.

Извън класирането Дрита Ислами постави нов национален рекорд в зала на Северна Македония – 56.35.

Евгени Енев завоюва титлата на овчарски скок при мъжете. 19-годишният атлет от Тракия 96 – Пловдив стана шампион само с един опит на 4.60, където другите участници бяха приключили. След това Енев преодоля от първи опит 4.80 – изравнен личен рекорд и 4.90 – личен рекорд. Пловдивчанинът опита и три скока на 5.00, но неуспешно. Мирослав Иванов (Тракия 96 – Пловдив) е втори с 4.20, шампионът на многобой Васил Власов (КЛАСА) за първи път записа 4.00 за бронзвия медал.

Мария Капушева (Тракия 96 – Пловдив) спечели титлата при жените с 3.10, който преодоля от трети опит. Втора е Александра Рибарова-Димитрова (Дунав – Русе) с 2.90, а трета Ванеса Цветкова (Тракия 96 – Пловдив) 2.25.

Димитър Атанасов (Вучето – Самоков) направи четири опита над 14.90 (14.94-14.96-14.98-14.98), за да вземе златото на троен скок при мъжете. Двама юноши станаха негови подгласници – Димитър Ташев (Сливен) е вицешампион с 14.50, а Мартин Точен (Сливен) е трети с 14.19.

Инна Ефтимова (Дунав-Русе) спечели своята трета поредна и общо шеста държавна титла в бягането на 60 метра. Възпитаничката на Валя Демирева триумфира още в първия си старт за сезона с постижение от 7.40 секунди.

Виктория Георгиева (КЛАСА) продължи убедителното си представяне през сезона и спечели сребърния медал с нов личен рекорд от 7.45 секунди. За бронзовия медал се пребори многобойката Ива Александрова (СК Спортико) със 7.68 секунди.

Шампионката на България за старша възраст от миналата седмица Мартина Писачева (Локомотив Локомотив Пловдив) този път не успя да се качи на почетната стълбичка и остана четвърта със 7.76 секунди.