Кристина Борукова с 2 златни и 1 сребърен медал в зала!

Георги Цонов спечели титлата на троен скок, Пламена Чакърова със сребро, Петя Софийска  с бронз в скока на дължина на националния шампионат по лека атлетика

Кристина Борукова от от СКЛА Тракия-96 (Пловдив) направи поредно блестящо представяне на националния шампионат по лека атлетика за мъж и жени в зала „Асикс Арена“ в София. Тя спечели два златни и един сребърен медал.

Борукова стана шампионка на 400 м с личен рузултат от 55.76 (през 2020-а тя триумфира с 56.46). Четвърта в силната серия и общото класиране бе съотборничката ѝАндреа Савова (Тракия 96 – Пловдив) – 57.63. Общо 8 атлетки бягаха под 60 секунди.

Коронната дисциплина на шампионката Борукова е 400 м с препятствия, а резултатът й на 400 м преди балканския шампионат в Истанбул в зала е един от водещите сред страните от АБАФ (Асоциацията на балканските атлетически федерации).

Борукова грабна златото и в щафетата на 4х400 метра, а в спринта на 200 м бе изпреварена от Ванеса Янкова (КЛАСА) с една стотна от секундата – 25.11 срещу 25.12.

Най-добрият ни атлет в тройния скок Георги Цонов (СКЛА Ботев Пловдив) взе титлата на България в зала на 7 февруари без много усилия.

27-годишния Цонов скочи 16.02 и 16.21 в първите си два опита и се отказа от състезанието. Георги участва на олимпийските игри в Рио 2016, а за да се класиара за Токио трябва да покрие норматива от 17.14 или да влезе в челото на световната ренкинг листа.

Пламена Чакърова от СКЛА Ботев Пловдив спечели среброто на скок дължина с 5,85, а бронза остана за Петя Софийска от СКЛА Локомотив Пловдив с 5,74.

В бягането на 800 м на шеста позиция завърши Лиляна Георгиева от СК Актив-2013 Пловдив с време 2,17,66, а съотборничката ѝ Силвия Георгиева финишира на пето място на 1500 м с време 4,45,69.

В състезанието се включиха близо 300 атлети. Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди шампионите.