Крумовград с класика като гост на Асеновец

След победата с 3:0 в отложения двубой, възпитаниците на Стефан Генов отново са начело на Югоизточната Трета лига

ФК Крумовград победи с класическото 3:0 ФК Асеновец в отложен двубой от 8 кръг на Трета лига – Югоизточна група, иглан днес на стадион „Шипка“.

Гостите натиснаха от самото начало и успяха да поведат с гол на Петър Христов в 43-ата минута.

След почивката се развихри Ахмед Осман, който вкара два пъти в рамките на 10 минути – в 60-ата и в 69-ата.

По този начин възпитаниците на Стефан Генов се завърнаха начело във временното класиране с актив от 31 точки, с 2 повече от Сияна (Хасково).

ФК Асеновец, който в събота нанесе първа загуба именно Саяна с 1:0, остана на 7-ото място с 14 точки.

В следващия кръг Крумовград е домакин на Ямбол, Асеновец гостува на Родопа (Смолян), а Саяна пътува до Пловдив за среща с Локомотив II.

Резултати от други отложени срещи: Родопа (Смолян) – Гигант (Съединение) 1:0, Локомотив (Пловдив) II – Атлетик (Куклен) 0:2, Карнобат – Черноморец 0:2.