Крушарски обеща завишени премии при победа над Ботев

Локо е в серия от 3 поредни успеха като домакин в пловдивското дерби

Собственикът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски обеща завишени премии на играчите за победа над Ботев в пловдивското дерби. Босът явно е намерил свежи средства, пише „Тема спорт“.

Преди мача със Славия в предишния кръг той раздаде премиите за победата над Пирин, както и заплатите за януари. Крушарски се надява по този начин още повече да мотивира футболистите за победа над градския съперник.

Локомотив пък е в серия от 3 поредни победи над „канарчетата“ като домакин в шампионата. Последният мач между двата отбора на „Лаута“ бе на 20 ноември 2016 година. Тогава „смърфовете“ победиха с голове на Мартин Камбуров със задна ножица и на Парвизджон Умарбаев с далечен удар. През април същата година „черно-белите“ надделяха с 2:1 след обрат. Лазар Марин бе извел „жълто-черните“ напред, но Велев и Котев донесоха успеха на „черно-белите“.

На 17 октомври 2015 година Локомотив отново победи с 2:1 след голове на Зоран Балдовалиев и Мартин Камбуров през първото полувреме. Йордан Христов намали след почивката, но Локо удържа аванса си.

Последният успех на Ботев на „Лаута“ датира от 10 март 2015 година. Лъчезар Балтанов и Божидар Васев носят победата на своите с голове през първото полувреме.