Крушарски: Вече сме отбор! Аз нещо окуцях, иначе и аз щях да вляза да играя!

Вижте последния мач на Локо за сезона в СНИМКИ И ВИДЕО

Локомотив (Пловдив) завърши сезона на осмо място. „Черно-белите“ завършиха наравно 2:2 с Черно море след продължения във втория плейоф, но с общ резултат 3:4 „моряците“ се класираха за баража за Лига Европа.

Два гола за домакините снощи вкара хърватинът Филип Михалевич, който отбеляза и попадението за „черно-белите“ за 1:2 във Варна.

В 69-та минута Черно море намали. Ндонгала стреля, топката срещна страничната греда на Антони Милина, а при добавката Марек Кузма вкара за 2:1. Секунди преди това останаха сериозни съмнения за игра с ръка на Георги Божилов от „моряците“.

Десет минути преди края на редовното време съдията Никола Попов спести червен картон на Стефан Станчев от гостите. Футболистът на „варненци“ влезе грубо с бутоните в краката на Мустафа Абдулахи, но получи само жълт картон.

В 89-та минута Стивън Езе направи важна намеса, като изчисти топката от голлинията на Локомотив. В ответната така „смърфовете“ можеха да решат плейофа. Симеон Райков от пряк свободен стреля, а гредата спаси Черно море от инкасиране на нов гол. След 90 минути двата отбора завършиха 2:1 и двубоят влезна в продължения.

В 103-та минута Черно море направи 2:2. Даниел Димов засече с глава центриране на Георги Божилов и прати своя отбор на баража за Лига Европа.