Лацио открадна точка от Юве с гол накрая за 1:1 (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо откри резултата, в Торино обмислят продажбата му за свежи приходи и заради огромната му заплата

Лацио измъква 1:1 от Ювентус на „Олимпико“ с тол в 95-ата минута. Кристиано Роналдо откри резултата в дербито от седмия кръг на Серия „А“, но Кайседо изравни дълбоко в добавеното време. Шампионите са едва трети в класирането с 13 точки, две зад втория Сасуоло и на три след лидера Милан, който има и мач по-малко. По-късно тази вечер „росонерите“ посрещат Верона. Лацио е на девета позиция с 11 точки.

„Бианконерите“ откриха резултата в 15-ата минута. Куадрадо получи пас отдясно и подаде успоредно към португалеца, който не сбърка на празна врата – 0:1.

Скоро след това домакините имаха добра възможност да изравнят. В 21-ата минута Милинкович-Савич се измъкна от засадата и подаде към Муричи, който обаче се размина с топката.  Десетина минути по-късно Шчесни спаси удар на Кореа.

В 37-ата минута Ювентус организира контраатака, която бе завършена от Роналдо. Той стреля по земя, но ударът му мина покрай страничния стълб. В 43-ата Роналдо бе изключително близо до второто си попадение в двубоя. Португалецът получи подаване от Кулушевски в наказателното поле на Лацио, напредна и стреля технично, но топката се отклони в страничния стълб.

В самия край на полувремето Кулушевски беше съборен на границата на наказателното поле. Кристиано Роналдо застана зад топката и стреля силно, но Пепе Рейна се намеси отлично, зада предотврати второ попадение във вратата си.

След почивката Юве продължи да играе стабилно в защита и да разчита на мълниеносни контри, които създаваха куп проблеми на „орлите“. В няколко ситуации Роналдо реши да играе сам, вместо да потърси съотборник, което се оказа грешно решение.

Португалецът напусна терена в 76-ата минута. Той изпитваше болки след сблъсък с играч на съперника. На пръв поглед травмата не изглеждаше сериозна, но беше изваден, за да бъде предпазен.

10 минути преди края Марушич засече с глава центриране на Милинкович-Савич, но Войсчех Счесни улови. Така се стигна до 95-ата минута, когато Кореа преодоля няколко съперници, намери Фелипе Кайседо, който с чудесен шут донесе точката за Лацио.

В същото време стана ясно, че ръководството на Ювентус планира да се раздели с Кристиано Роналдо през следващото лято, твърди журналистът Ромео Агрести.

Договорът на португалеца с „бианконерите“ е до лятото на 2022 година.

В клуба от Торино обмислят да не подновяват контракта на Кристиано, а да се опитат да го продадат.

Португалецът получава много голяма заплата, която поставя Ювентус в много деликатно финансово положение в пандемията от COVID-19, която нанесе сериозни икономически загуби на „бианконерите“.

От Ювентус са готови да продадат Кристиано Роналдо през следващото лято, за да може да получат добър финансов баланс.

Евентуалната продажба на Кристиано ще спести не само голямата му заплата на клуба, но ще донесе и определени финансови постъпления.

Аталанта и Интер завършиха наравно 1:1. Двата отбора влязоха с дербито след загуби през седмицата в Шампионската лига.

Бергамаските бяха отнесени с 5:0 от Ливърпул, докато „нерадзурите“ допуснаха загуба с 3:1 от Реал (Мадрид). И двата отбора обаче не успяха да се реваншират пред феновете си и останаха в подножието на върха.

Първото полувреме беше двуостро, като и двата отбора показаха много добра игра. Едва след почивката двата тима надигнаха глави и погледанаха по-смело към вратата на съперника.

Интер удари първи в 58-та минута, след като Йънг центрира в наказателното поле и Лаутаро Мартинес отклони отлично топката в далечния ъгъл за 0:1.

В 79-та минута обаче домакините изравниха. Резервата Миранчук овладя топката на границата на наказателното поле и с премерен изстрел по земя матира Ханданович.

По същото време Рома надви Дженоа с 3:1 и излезе на третото място. Звездата там беше Хенрик Мхитарян, който отбеляза хеттрик за „вълците“.

В добавеното време на първата част арменският халф откри, но само пет минути след почивката Пяца върна „грифоните“ в мача. Тогава дойде време за избухването на Мхитарян, който върна отбора си напред в 66-та минута, а пет минути преди края реши всичко с красив удар за 3:1.