Лацио срази с 3:0 Рома в Битката за Рим (ВИДЕО)

Порто и Бенфика с 1:1 в португалското дерби, Монако със зрелищно 3:2 като гост на Монпелие

Лацио срази Рома с 3:0 в дербито от 18-ия кръг на Серия „А“. „Вълците“ са трети в подреждането с 34 точки, една повече от шампиона Ювентус, който е четвърти, но и с два мача по-малко. „Орлите“, които записаха трета поредна победа, пък са седми с 31.

В 8-ата минута голмайсторът на Лацио – Чиро Имобиле, получи извеждащ пас по левия фланг, навлезе в наказателното поле и стреля, но ударът му се оказа твърде слаб, за да затрудни Пау Лопес.

Малко преди да измине четвърт час игра Ибанес допусна кошмарна грешка в защита, от която „небесносините“ се възползваха.

Бразилският бранител действа неразчетено в собственото си наказателно поле и топката се озова в Имобиле, който от чиста позиция трудно можеше да сбърка – 1:0.

Домакините се възползваха от моментния си възход и нанесоха втори удар в средата на първата част. Пробойната в защитата на „вълците“ отново дойде през Ибанес, който този път бе надигран от Мануел Ладзари.

Италианецът намери непокрития Луис Алберето, а той с добре насочен изстрел в долния десен ъгъл на вратата удвои аванса на „римските орли“.

Преди головия пас останаха съмнения, че топката е срещнала ръката на Ладзари. От Рома изявиха претенции, но след разглеждане на ситуацията, попадението бе зачетено.

В следващите минути „вълците“ се опитаха да притиснат съперника, но футболистите на Пауло Фонсека така и не успяха да създадат нещо по-опасно пред Хосе Рейна.

10 минути след почивката Имобиле изпробва рефлекса на Лопес от далечено разстояние, но испанският страж внимаваше и безпроблемно улови кълбото.

Малко след това в рамките на 4 минути вратарят на „вълците“ трябваше намесва на 3 пъти. Милинкович-Савич, Кайседо и отново капитанът на „небесносините“ отправиха изстрели към противниковата врата, но опитите им не бяха увенчани с успех.

В 67-ата минута с второто си попадение Луис Алберто окончателно уби интригата. Офанзивният испанец получи топката на дъгата на пеналтерията и с техничен удар направи Пау Лопес безпомощен за трети път.

Предвид резултата, мачът се доиграваше и логично темпото на игра спадна.

Все пак 5 минути преди редовните 90 Джеко можеше да отбележи почетно попадение, но Рейна се намеси блестящо и изби в ъглов удар.

До края на срещата един от героите за Лацио – Луис Алберто се опита да оформи своя хеттрик, но без успех.

Унион Берлин спечели с 1:0 домакинството си на Леверкузен от Бундеслигата. Столичани намалиха разликата с Байер само на 1 точка и 5 от лидера Байерн, но и с мач повече.

Още в 15-ата минута домакините можеха да отбележа гол. След центриране от ъглов удар Марвин Фридрих скочи високо и с глава прати топката към вратата, но тя се удари в левия стълб. Малко по-късно треньорът на домакините трябваше да прави принудителна смяна, тъй като Шералдо Бекер се контузи и бе заменен от Седрик Тойхерт, който се превърна в герой за домакините.

В 38-ата минута Надием Амири стреля опасно, но Андреас Луте спаси. Само няколко минути по-късно Юлиан Баумгартлингер също имаше шанс да се разпише. Той нанесе изключително силен удар, но Луте отново бе на мястото си.

5 минути след подновяването на играта гредата отново спаси Леверкузен. Седрик Тойхерт стреля, но топката срещна гредата.

До предпоследната минута двата отбора не успяха да създадат чисти голови положения, но тогава се стигна и до победния удар на Тойхерт. Кристофър Ленц подаде към Седрик Тойхерт в наказателното поле, който стреля веднага към вратата и отбеляза за 1:0.

Порто и Бенфика завършиха 1:1 в голямото дерби от 14-ия кръг на португалското първенство. Двата тима си размениха по един гол преди почивката, а след нея резултатът остана непроменен. Алекс Грималдо даде преднина на Бенфика, а за „драконите“ се разписа Мехди Тареми.

Юлиан Вайгъл и Дарвин Нунес започнаха активно и създадоха доста проблеми на защитата на Порто. Харис Сеферович имаше възможност да изведе „орлите“ напред в 8-ата минута, но стреля неточно. В 17-ата минута обаче именно Сеферович изведе с едно докосване Грималдо и той технично копна топката над Аугустин Маркесин.

Само седем миути по-късно Порто изравни. Хесус Корона проби отляво и подаде на Тареми. След удара на иранеца топката леко се отклони от Марега и влезе във вратата, пазена от Одисеас Влаходимос. До почивката Бенфика можеше отново да поведе, но Дарвид Нунес уцели гредата.

През второто полувреме най-доброто положение за Порто пропиля Марега в 68-ата минута с глава. В 73-ата пък голмайсторът Тареми извърши грубо нарушение срещу Николас Отаменди и получи директен червен картон.

Бенфика се опита да стигне до трите точки, но въпреки че владееше повече топката, не успя да притесни сериозно Маркесин. Марега можеше да се превърне в герой за Порто, но поредният му удар с глава беше спасен от Влаходимос.

Преди сблъсъка на „Ещадио до Драгао“ водачът в класирането Спортинг (Лисабон) направи 1:1 у дома срещу Рио Аве. „Зелено-белите“ откриха чрез Педро Гонсалвеш в 42-ата минута, но след почивката Дала Желсон изравни.

Спортинг хвърли много сили, за да се добере до победата, но не можа да вкара втори гол. По този начин тимът пропусна да се откъсне на 6 точки пред Порто и Бенфика и в момента разликата е 4. Новият отбор на Божидар Краев Фамаликао е в зоната на изпадащите с едва 11 точки.

20-ият кръг в Лига 1 започна със зрелищен мач между Монпелие и Монако, спечелен от гостите с 3:2. „Монегаските“ водеха с 3:0 в средата на второто полувреме, но два гола за пет минути върнаха надеждите на домакините. До обрат обаче не се стигна и Монако вече е еднолично на 4-о място в класирането.

Две попадения за тима на Нико Ковач вкара Уисам Бен Йедер, а преди това резултата откри Кевин Фоланд. За Монпелие се разписаха Ели Уахи и Анди Делор.

В 24-ата минута Бен Йедер стреля в гредата, но Фоланд беше на точното място и даде аванс на Монако. В 33-ата минута щастлив рикошет позволи на Бен Йедер да стреля необезпокояван от няколко метра, но той прати топката над вратата. Малко по-късно нападателят се реваншира и вкара втори гол за отбора от Княжеството, който изцяло доминираше до почивката.

В 61-ата минута гостите получиха дузпа, която Бен Йедер реализира. Това обаче доведе до отпускане в редиците на „монегаските“ и домакините върнаха интригата. Попаденията за Монпелие бяха дело на Ели в 64-ата минута и Делор в 69-ата.

Четвърт час преди края Анди Делор дори можеше да изравни, но Бенжамен Лекомт изби в корнер. Монако успя да удържи резултат и записа трета поредна победа, а за Монпелие това беше шести мач без победа.

В следващия кръг Монако ще е домакин на Марсилия, а Монпелие ще гостува на шампиона Пари Сен Жермен.