Лацио триумфира със Суперкупата след 3:1 над Ювентус (ВИДЕО)

Финалът се игра в Саудитска Арабия, това е втора победа със същия резултат на „орлите“ срещу „Старата госпожа“ за месец декември

Лацио спечели Суперкупата на Италия за пети път в историята си след победа над шампиона Ювентус с 3:1. Срещата се игра на неутрален терен в Рияд, Саудитска Арабия.

Любопитно е, че това е втора поредна загуба за Ювентус от Лацио с 1:3 този месец, след като „бианконерите“ отстъпиха със същия резултат на „орлите“ и за първенство на 7 декември, като това са единствените две загуби за Юве през този сезон.

Луис Алберто откри резултата в полза на Лацио в 16-а минута на стадиона в Рияд. Испанският халф получи топката от Милинкович-Савич и с удар около точката на дузпата не остави шансове на Шчесни.

Ювентус изравни в самия край на първата част, когато Роналдо стреля по тревата, вратарят на Лацио изби, а при добавката Пауло Дибала прати топката в мрежата.

Победното попадение за Лацио вкара босненецът Сенад Лулич, който вкара красив гол с удар от въздуха след центриране от дясно. В последните секунди на добавеното време Лацио стигна до трети гол, след като резервата Данило Каталди изпълни точно пряк свободен удар.

Ювентус завърши мача с 10 души след втори жълт и червен картон за Родриго Бентанкур в самия край на мача.