Лайпциг ликува с първа Купа на Германия след дузпи (ВИДЕО) - DC news

Лайпциг ликува с първа Купа на Германия след дузпи (ВИДЕО)

Юве загуби с 0:2 от Фиорентина в последния мач на Джорзжо Киелини, Марсилия се добра до място в Шампионската лига

Футболистите на Лайпциг спечелиха за първи път в историята си турнира за Купата на Германия, което е и първи значим трофей едва 13 години след създаването на клуба. Във финала на “Олимпиащадион” в Берлин „червените бикове“ се наложиха над Фрайбург с 5:3 след изпълнение на дузпи. Резултатът в редовното време и продълженията бе 1:1.

Победителите играха с човек по-малко от 57-ата минута, когато защитникът Марсел Халстенберг беше изгонен с директен червен картон заради нарушение срещу откъснал се сам срещу вратаря футболист. Максимилиан Егещайн изведе Фрайбург напред в резултата в 19-ата минута. Съставът воден от Доменико Тедеско изравни в 76-ата минута чрез Кристофър Нкунку.

В продълженията, гредите на три пъти спасяваха вратата на Лайпциг пазена от Петер Гулачи. В крайна сметка победителят трябваше да бъде определен след дузпи. При тях Нкунку, Орбан, Олмо и Хенрихс бяха безпогрешни за Лайпциг, докато капитанът Гюнтер и Демирович пропуснаха за Фрайбург.

Фиорентина победи Ювентус с 2:0 в мач от последния 38-и кръг в италианското футболно първенство. Тимът от Торино остана четвърти със 70 точки, докато „виолетовите“ завършиха седми с 62 и ще играят в Лигата на конференциите. Двубоят бе последен с екипа на Ювентус за капитана Джорджо Киелини, който се очаква да продължи кариерата си в МЛС на САЩ и Канада.

Дънкан вкара първия гол в 45-ата минута, а в последната 90-ата минута Гонсалес от дузпа оформи крайното 2:0 за Фиорентина.

В друга среща Лацио и Верона завършиха наравно 3:3. Така “Орлите” изпревариха градския си съперник Рома и финишират 5-ти с 64 точки.

Аталанта продължи слабото си представяне в края на сезона, след като допусна домакинско поражение от Емполи с 0:1. Футболистите на Джанпиер Гасперини приключват кампанията на 8-ма позиция с 59 пункта.

Олимпик Марсилия завърши на второто място във френското футболно първенство и ще играе директно в групите на Шампионската лига. Футболистите на Хорхе Сампаоли се наложиха с категоричното 4:0 над Страсбург, но това нямаше да бъде достатъчно, ако не беше късната драма на срещата между Ланс и Монако завършила 2:2. Секу Фофана изравни резултата на стадион „Феликс Болаер“ в шестата минута от добавеното време, с което отне победата на тима от Княжеството, който остана трети и ще играе квалификации за място в най-престижния турнир.

Така Марсилия заедно с шампионите от Пари Сен Жермен ще участва в Шампионската лига. Изпадащите тимове са Метц и Бордо, докато Сент Етиен ще играе решаващ бараж за оставане в Лига 1.

Килиан Мбапе, който обяви, че остава в ПСЖ отбеляза три гола във вратата на Метц при победата с 5:0.  Това беше шести хеттрик в кариерата на звездата в елита на френския футбол, като по този показател той изостава единствено от Златан Ибрахимович през новия век, който има 7.