Лазаров загуби от Музети в епичен дуел с два тайбрека - DC news

Лазаров загуби от Музети в епичен дуел с два тайбрека

Българинът бе близо до сензационен успех, но не издържа на напрежението

Александър Лазаров напусна тенис турнира от сериите АТП 250 Sofia Open след поражение от Лоренцо Музети в три сета – 7-6 (5), 6-7 (8), 2-6, за близо два часа и 45 минути здрава битка. В столичната зала „Арена Армеец“ българинът бе на две точки от победата, но в крайна сметка преклони глава пред четвъртия в схемата италианец.

Откриващият сет започна с предимство на сервиращите и победителят в него закономерно бе определен след тайбрек. В него Лазаров, 334-и в световната ранглиста, поведе с 6-3 точки. Музети спаси два сетбола, но се пропука при третия и така българинът дръпна в частите. Във втората 30-ият в света имаше сетбол при 5-4 и сервис на Лазаров в десетия гейм. Нашият тенисист се справи, като на свой ред стигна до първия пробив в мача в 11-ия. Последва обаче лош гейм за Лазаров и рибрейк от страна на Музети, който вкара частта в нов тайбрек. Там италианецът поведе с 4-1 точки, но нашето момче влезе в страхотна серия от четири поредни, за да има преднина от 5-4 и два сервиса.

Лазаров обаче не издържа и въпреки че спаси три сетбола впоследствие, не съумя да отвърне при четвъртата точка за изравняване на частите. Това сякаш сломи психически вече изтощения след тежките два сета българин и опитният Музети се възползва, дърпайки на бърза ръка с 4-0 и два пробива на старта на заключителната част. До края той нямаше проблеми и успешно приключи нещата в своя полза за място на четвъртфиналите в столицата. Статистиката след мача показа много близки показатели, като Лазаров направи един уинър повече от съперника, но и девет непредизвикани грешки повече от италианеца.

„Беше много труден мач. Мисля, че той (Лазаров) игра страхотно. В третия сет видях, че той има физически проблеми. Понякога просто трябва да мислиш позитивно и да се надяваш на победата. Изключително доволен съм от победата. Тайбрекът на втория сет беше труден, но имах и малко късмет, бях по-агресивен“, коментира Музети в интервюто на корта. Съперник на италианския тенисист в спор за място на полуфиналите ще бъде победителят от сблъсъка между Ян-Ленард Щруф и елиминиралия Димитър Кузманов французин Юго Умбер.