Лестър прекъсна победната серия на Юнайтед на чужд терен (ВИДЕО)

Маркъс Рашфорд и Бруно Фернандеш вкараха за „Червените дяволи“, Харви Барнс и Джейми Варди донесоха точката на „лисиците“

Лестър прекъсна безупречната серия като гост на Манчестър Юнайтед и след равенство 2:2 двата отбора запазиха разликата от една точка помежду си в класирането на Висшата лига.
Юнайтед бе в серия от десет поредни победи на чужд терен и бе на път да изравни рекорда във Висшата лига на Челси и Манчестър Сити, но пет минути преди края Джейми Варди изравни и донесе точка за Лестър.

Ремито запази статуквото в класирането – Лестър е втори с 28 точки, а Юнайтед трети с 27. Лидер с 31 точки е Ливърпул, който утре приема Уест Бромич.

Маркъс Рашфорд откри резултата в полза на гостуващия тим в 23-а минута. Нападателят получи пас от Бруно Фернандеш и без забавяне прати топката покрай вратаря. Попадението е под номер 50 за Рашфорд с екипа на Юнайтед във Висшата лига.

Само осем минути по-късно Фернандеш сбърка при изнасянето на топката и тя попадна Харви Барнс, който с прецизен удар извън наказаталното поле я прати в мрежата – 1:1

Второто полувреме се разви по идентичен начин: двата отбора си размениха по още един гол. В 78-а минута влезлият като резерва Единсон Кавани изведе Бруно Фернандеш, който технично реализира за 2:1.

Пет минути преди края Джейми Варди отбеляза изравнително попадение за крайното 2:2.

Манчестър Юнайтед постави рекорд във Висшата лига. „Червените дяволи“ станаха първият отбор, който вкарва минимум по два гола в 11 поредни гостувания, откакто е основана Висшата лига.

За последно подобно постижение в елита на Англия записва отново Манчестър Юнайтед през сезон 1958/59 тимът записва 13 гостувания с отбелязани минимум два гола.

Нападателят на Лестър Джейми Варди пък призна, че второто изравнително попадение за тима срещу Манчестър Юнайтед е било автогол. Първоначално попадението бе записано на Джейми Варди, но след това бе коригирано като автогол на Аксел Туанзебе, тъй като топката рикошира в крака на защитника на Юнайтед след удара на Варди.

„Не мисля, че голът трябва да бъде записан на мое име, тъй като имаше рикошет. Но този гол ни донесе точка, която напълно заслужихме. Всичко е въпрос на търпение. Не може да вкарваш във всяка атака. Доволен съм от равенството с Юнайтед“, коментира Варди.