Леверкузен е на финал за Купата на Германия

„Аспирините“ победиха с 3:0 като гости Заарбрюкен, очакват Байерн (Мюнхен) или Айнтрахт

Байер (Леверкузен) победи с категоричното 3:0 Заарбрюкен като гост и се класира на финала в турнира за Купата на Германия, с което сложи горчив край на приказния поход на четвъртодивизионния си съперник. Срещата за тофея е насрочена за 4 юли в столицата Берлин и съперник на „аспирините“ ще бъде победителят от двубоя между Байерн (Мюнхен) и Айнтрахт (Франкфурт), които се срещат по-късно днес.

Французинът Муса Диаби изведе Леверкузен напред в резултата в 11-та минута и Лукас Аларио добави втори гол само осем по-късно, а резервата Карим Белараби оформи крайния резултат в 58-та.

Заарбрюкен бе първият четвъртодивизионен отбор в историята с полуфинал в турнира, след като изненадата на сезона „взе скалповете“ на два елитни клуба по пътя към топ 4. Отборът обаче не беше играл цели 94 дни заради коронавирус кризата и бързо загуби сили срещу именития си съперник.

Леверкузен, който спечели единствения си трофей в турнира през 1993-а година, пък все още има шанс за две отличия през сезона. „Аспирините“ продължават и в Лига Европа, докато в първенството са на пето място.