Леверкузен разби с 4:1 закъсалия Вердер (ВИДЕО)

„Аспирините“ са на 8 точки от лидера Байерн и на 4 от втория Дортмунд

Байер Леверкузен победи закъсалия Вердер в Бремен с 4:1 в последна среща от 26-ия кръг на Бундеслигата.

Шампионатът беше подновен през уикенда след повече от два месеца пауза заради пандемията, но възпитаниците на Петер Бос продължиха добрата си серия. Те записаха пета победа в последните си шест мача в първенството и с актив от 50 точки се утвърдиха на петото място, на 8 точки зад лидера Байерн (Мюнхен) и на 4 точки зад втория Борусия (Дортмунд). Вердер пък остана на предпоследото 17-о място с 18 точки, като допусна шесто поражение в седем мача, в които няма победа.

Кай Хавертц откри резултата за гостите в 28-ата минута, когато засече отблизо с глава пас на Муса Диаби от дясно. Две минути по-късно бременчани изравниха. Леонардо Битенкурт центрира от корнер от ляво и Теодор Гебре Селасие засече в мрежата за 1:1. В 33-ата минута Байер отново поведе. Керем Деримбай подаде от фаул от дясно в наказателното поле и Хавертц отново с глава преодоля Иржи Павленка.

Вердер пропусна две добри ситуаци да изравни, но след малко повече от час игра Мичел Вайзер направи 3:1 с глава след центриране от ляво на Диаби.

В 78-ата минута Демирбай беше изведен в чиста позиция в наказателното поле от Карим Белараби и хладнокръвно копна топката над плонжа на вратаря Павленка за крайното 4:1.