Левски аут за Купата след дузпи, Лудогорец детронира Славия по същия начин (ВИДЕО)

Черно море изравни за 2:2 в добавеното време във Варна, героичната игра на Георги Петков не бе достатъчна на „белите“ в Разград

Черно море се класира за четвъртфиналите на Купата на България след драматична победа над Левски след изпълнения на дузпи. „Сините“ поведоха в 9-ата минута чрез Кабрал, но три по-късно Зехиров върна паритета. След почивката Тиам даде отново преднина за столичани (78`), но в добавеното време Георги Божилов изравни и вкара мача в продължения. След още 30 минути игра не се стигна до нов гол и всичко се реши с 11-метрови удари, където по-голяма точност показаха футболистите на Илиан Илиев.

Георги Божилов пропусна от бялата точка за „моряците“, но Фелипе Нашименто се подхлъзна не вкара за Левски, а Нуно Рейш нацели гредата.

Лудогорец се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България. „Орлите“ се наложиха драматично като домакини Славия след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха при 2:2.

Славия поведе в 14-ата минута. Галин Иванов се разписа директно от фаул, от малък ъгъл. „Белият“ футболист изненада вратаря Хорхе Броун, който очакваше центриране и носи сериозна вина за попадението.

В 35-ата минута натискът на Лудогорец даде резултат. Якуб Швиерчок премина през трима защитници на Славия, остана очи в очи с Георги Петков и пусна под плонжа му за 1:1.

В 74-ата минута Лудогорец осъществи пълен обрат, като отново отново Якуб Швиерчок бе точен. Полякът си поигра на крачета в наказателното поле, завъртя се и стреля в долния ляв ъгъл за 2:1.

„Белите“ реагираха мигновено и 180 секунди по-късно резултатът отново бе изравнен. Галин Иванов финтира Сисиньо, влезе отляво в наказателното поле и прати топката в близкия  ъгъл за 2:2.

В 101-ата минута грешка на Гамаков можеше да се окаже фатална. Джоди Лукоки изкочи сам срещу вратаря, но Петков отрази удара му. При добавката пък Якуб Швиерчок разтресе лявата греда.

В 110-ата минута Лудогорец бе много близо до трето попадение, но не стигна до него заради невероятен пропуск. Марселиньо центрира от фаул, Кешеру засече от непосредствена близост, но много неточно. До края на мача не се случи нищо интересно и победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи.

Лукас Саша изпусна една за Лудогорец, но вратарят на „орлите“ Хорхе Броун се реабилитира като спаси дузпи на Милен Гамаков и на Георги Йомов.

В първия двубой от програмата вчера Септември (София) елиминира Локомотив (София) с 3:2 в „Надежда“. Сблъсъкът премина на ниски обороти, но въпреки това предложи на зрителите цели пет попадения. В герой за гостите се превърна бранителят Стилиян Никoлов, който донесе победа с точен изстрел с глава в 84-ата минута.

Във Велико Търново Етър оправда ролята си на фаворит и не даде шанс на Верея. „Болярите“ на Красимир Балъков нанизаха 3 гола на гостите от Стара Загора и продължават напред в състезанието.

Във вторник Струмска слава (Радомир) отстрани Черноморец (Балчик) с 3:1, а Локомотив (Пловдив) отстрани Дунав (Русе) след 2:1 като гост. ЦСКА-София преодоля без проблеми с 3:1 Витоша (Бистрица).

Последният осминафинал е днес от 19:00 часа в Стара Загора между Берое и Ботев (Пловдив).

Снимка: levski.bg