Левски би с 2:0 Верея и е на бараж за Лига Европа (ВИДЕО)

Паулиньо вкара два гола за „сините“, които на 24-и май излизат срещу Черно море на „Герена“

Левски спечели с 2:0 гостуването на Верея и завърши на третото място в Първа лига. Така „сините“ стигнаха до баража за класиране в Лига Европа, в който ще домакинстват на Черно море, който зае седмото място. Решителният мач ще се играе на 24-и май от 20:30 часа на „Герена“.

В герой за Левски се превърна демонстриращият отлична форма напоследък Паулиньо. Бразилският техничар вкара и двата гола за победата над Верея, като първо откри резултата в 59-ата минута, след което наказа Даниел Наумов и в 71-ата. Младият страж на домакините изигра много силен мач и се отчете с редица решителни намеси.

И за Левски пази младок – 18-годишният юноша Петър Иванов, който скучаеше в по-голямата част от двубоя. Абсолютният дебютант получи шанс от Делио Роси поради отсъствието на болния Божидар Митрев и контузения Николай Кръстев. Резерва беше друг талант – Димитър Шейтанов.

В същото време ЦСКА завърши сезона с победа, след като се наложи с 1:0 над Берое на „Българска армия”. Заралии бяха по-активни в атака през по-голямата част от мача, но така и не успяха да разпечатат вратата на Черниаускас. Така ЦСКАзавърши кампанията на второ място с 81 точки, докато Берое се раздели с надеждите си за бараж срещу Черно море за Лига Европа и финишира на четвърто място с 59 точки.

Снимка: levski.bg