Левски и Рилски спортист стартираха с победи в плейофите на НБЛ - DC news

Левски и Рилски спортист стартираха с победи в плейофите на НБЛ

„Сините“ се наложиха със 116:74 над Берое, самоковци разбиха Ямбол с 91:68

Левски направи крачка към полуфиналите в НБЛ, след като победи Берое със 116:74 в София. Вторият мач е на 5 май в Стара Загора. Гостите пристигнаха с група от 8 баскетболисти за мача. Седариан Рейнс и Обина Олека бяха на пейката, но не по екип. Равностойни бяха само първите 6-7 минути от мача, след което Левски рязко дръпна напред със серия от 16-0 и до края на мача не погледна назад.

Зейн Ноулс направи ново силно включване от резервната скамейка и завърши с 28 точки за 19 минути на терена. Ивица Радич вкара 24 точки за 21 минути. 14 точки записа при завръщането си Марио Литъл, а 13 вкара Христо Захариев. 22 точки за Берое вкара Антон Куук, а по 18 и 15 вкараха съответно Мартин Сотиров и Дамян Минков.

Рилски спортист пък победиха Ямбол с 91:68 у дома в първия четвъртфинал. Двата отбора започнаха равностойно, като гостите дори имаха превес, но след това домакините съумяха да натрупа солидна разлика и не я изпуснаха до последно.

Трей Портър бе над всички с 18 точки и 8 борби. Алекс Симеонов се отчете с 14 точки и 7 борби, а по 12 точки реализираха Барет Бенсън (12 борби) и Ей Джей Хес. Тони Дечев бе без един от основните си играчи Тадж Ридли в този мач. Отново топ-стрелец бе Джеремая Пейдж, който затвърди избирането си за най-добър шутър в редовния сезон с нови 18 точки. 11 вкара Александър Матушев.

Вторият мач от серията е в четвъртък в зала „Диана“.