Левски и ЦСКА завъртяха 0:0 (ВИДЕО)

„Червените“ удариха греда и имаха претенции за дузпа, реферът Георги Кабаков изгони Нуно Рейш 15 минути преди края, почетоха Тоско Бозаджийски

Левски и ЦСКА завършиха 0:0 в дербито на 21-ия кръг на Първа лига. „Сини“ и „червени“ изиграха равностоен мач с поделено надмощие и нулевото равенство бе логичният завършек на срещата.

Резултатът удовлетворява лидера Лудогорец, който при победа над Ботев (Враца) ще увеличи аванса си на върха на 7 точки пред втория Левски.

Дербито започна с едноминутно мълчание в памет на убития от ултрасите на ПАОК фен на Ботев (Пловдив) Тоско Бозаджийски.

Още в началото двата отбора си размениха по едно положение – Ейолфсон стреля с глава, а след това Евандро за ЦСКА не успя да нанесе точен удар от удобна позиция.

В 10-а минута старши треньорът на Левски Петър Хубчев извърши принудителна смяна, след като Мартин Райнов получи контузия след сблъсък с Евандро и трябваше да напусне и бе откаран в болница със съмнения за счупен нос. На негово място в игра влезе новото попълнение Симеон Славчев. Именно Славчев стреля опасно в 26-а минута, но над вратата.

В 32-а минута дойде и най-спорната ситуация, след като топката рикошира в ръката на Живко Миланов и ЦСКА поиска дузпа, но реферът Георги Кабаков подмина ситуацията.

Най-добрата ситуация за Левски през първата част пропусна Паулиньо, който две минути преди почивката проби в наказателното поле, но стреля в аут.

„Червените“ започнаха по-активно втората част и в първите пет минути след почивката пропуснаха три отлични възможности за гол. Най-напред Евандро уцели гредата с фалцово изпълнение, след това Стефано Белтраме не успя да преодолее Миятович, а серията завърши с удар на Али Соу, който бе блокиран от защитни в синьо.

Левски отговори с далечен удар на Хали Тиам, който свари неподготвен вратаря Бусато, който все пак успя да избие в корнер. В 66-а минута „сините“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар в опасна близост до вратата. Зад топката застана Живко Миланов, който стреля в очертанията, но вратарят Бусато изби в корнер.

15 минути преди края Левски остана с 10 души на терена след втори жълт картон на Нуно Рейш, но ЦСКА не успя да се възползва от численото си превъзходство на терена и срещата завърши без голове.