Левски изпревари Локо след класика срещу Етър (ВИДЕО)

Головете вкараха Ейолфсон, Паулиньо и Дени Алар, Здравко Димитров нацели греда

Левски зае еднолично второто място в класирането на Първа лига, след като се наложи с 3:0 срещу Етър като домакин в мач от 15-ия кръг. „Сините“ се възползваха от равенството на Локомотив със Славия и вече водят с две точки на пловдивчани, като в същото време продължават да изостават с четири от лидера Лудогорец.

Левски започна силно в нападение, въпреки че основна опасност за съперника нетрадиционно трябваше да бъдат Здравко Димитров и Дени Алар. Именно българското крило получи най-добрата възможност за гол, но уцели греда в осмата минута, а в следващата атака и Мартин Райнов пропусна да се разпише със силен шут от далечно разстояние.

Холмар Ейолфсон пропусна с глава в 20-та минута, но три по-късно Христо Иванов нямаше този късмет. Дени Алар центрира от нарушение и исландският защитник засече топката с глава в мрежата на Етър за 1:0.

Етър отговори с опасен, но неточен шут на Иван Стоянов, а първото полувреме завърши с минимална преднина в полза на домакините. Те обаче увеличиха бързо аванса си, след като в 48-та минута Паулиньо дриблира към вратата на търновци и завърши сам атаката за 2:0.

Бразилецът записа и асистенция в 67-та минута, след като подаде към Дени Алар и австриецът отбеляза първото си попадение в българското първенство. Това беше и последният гол в мача, който Етър загуби с 0:3 и остана девети в класирането.