Левски на 5 точки от Лудогорец, ЦСКА е на 11 (ВИДЕО)

„Сините“ победиха с 2:0 опашкаря Витоша, Арда удържа 0:0 срещу „червените“

Левски постигна поредна победа на „Герена“ в последното си домакинство за календарната година. „Сините“ се наложиха с 2:0 над Витоша (Бистрица) след попадения на Паулиньо  в 24-ата минута и на Станислав Иванов в 60-ата.

В 83-ата минута след дългото отсъствие заради контузия в игра влезе Станислав Костов.

Левски е на второто място с 42 точки, на 5 от лидера и шампион Лудогорец.

ЦСКА-София обаче съкрати аванса на разградчани само с 1 точка, след като направи 0:0 като гост на Арда (Кърджали) и е на 11 пункта след шампионите. „Червените“ са и на точка зад третия Локомотив (Пловдив), който утре гостува на Дунав (Русе).

ЦСКА бе без наказания Али Соу. През първото полувреме Брадли Мазику нацели греда. Шансове се откриха  пред Вив Соломон-Отабор и Тони Уот, но те не успяха да реализират.