Левски на финал за Купата след 2:2 с ЦСКА (ВИДЕО)

„Сините“ на финал срещу Славия на 9-и май

Левски и ЦСКА завършиха наравно 2:2 в мач реванш за Купата на България. В първия мач „сините“ победиха с 2:0 и с общ резултат 4:2 се класираха на финала, където ще играят срещу Славия на 9-и май.

Головете за Левски в реванша отбелязаха Жорди Гомес още в шестата минута и Серджиу Буш в 65-ата. Между двата гола Хеан Бланко изравни в 57-ата, а Роланд Алберг оформи крайния резултат в 82-ата.

Още в 29-ата минута Левски остана с 10 човека на терена. Съдията Николай Йорданов изгони с директен червен картон Хали Тиам, за изключително грубо влизане в краката на Фернандо Каранга. Въпреки сериозната болка и медицинската помощ, която получи,  Каранга се върна на терена, но три минути по-късно бе заменен от Хеан Бланко.