Левски направи 0:0 с Берое, Лудогорец би Септември с дузпа накрая (ВИДЕО)

Шампионите с 6 точки пред ЦСКА, който е с мач по-малко

Левски и Берое завършиха наравно 0:0 на стадион „Георги Аспарухов“ . Гостите от Стара Загора играха с човек по-малко от 68-ата минута, когато Педро Еуженио бе изгонен. Преди срещата бяха почетени легендите на клуба Павел Панов и Цветан Веселинов – Меци, както и Георги Марков. Тримата бивши играчи на столичани напуснаха този свят през последните седмици. Химнът на България звуча в чест на 140 години от Освобождението на България от турско робство. Играчите на Левски играха с черни ленти.

След равенството двата отбора запазиха разликата от пет точки между тях и позициите си, съответно трети и четвърти в класирането.

В същото време Лудогорец победи Септември (София) с 1:0 на своя стадион в Разград. Голът отбеляза Клаудиу Кешерю от дузпа в добавеното време. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Борис Галчев бе изгонен три минути преди края.

Шампионите от Разград имат в актива си 57 точки, вторият ЦСКА е с 51 и мач по-малко. Левски е на третото място с 46,  Берое е четвърти с 41 точки.

Снимща: levski.bg