Левски настигна Локо в подножието на върха (ВИДЕО)

„Сините“ победиха с 2:0 Дунав с куриозни автогол и рикошет, удариха и 4 греди

Левски спечели с 2:0 домакинството си на закъсалия Дунав и настигна Локомотив (Пловдив) във временното красиране след мачовете от 14 кръг. Тимът на Петър Хубчев събра 32 точки, колкото има и този на Бруно Акрапаович. На четириточки пред тях е лидера Лудогорец.

„Сините“ изиграха силно първо полувреме, което им беше достатъчно за победата. Помогна им и вратарят на гостите Благой Макенджиев, който си отбеляза куриозен автогол. При второто попадение пък се получи неприятен за стража рикошет. На четири пъти футболистите на Левски удариха гредите.

Дунав пък показа, че не е за отписване, въпреки че клубът едва е събрал пари за пътуването до София . Футболистите на Людмил Киров показаха зъби след почивката, но и не успяха да вкарат и да завържат интригата.