Левски обърна Черно море с 2:1 (ВИДЕО)

„Моряците“ с претенции за засада и нарушение при победния гол на „сините“, които ги доближиха в битката за седмото място

Левски направи пълен обрат над Черно море и спечели с  2:1 в мача от плейофите на Първа лига в Група „А“. „Моряците“ откриха резултата чрез Илиан Илиев в 41-ата минута, но „сините“ набързо възстановиха равенството с гол на Начо Монсалве. През втората част столичани стигнаха до успеха след гол на Живко Атанасов. Но това не бе единствената добра новина за домакините, след като в игра се завърнаха Радослав Цонев и Матео Стаматов. Именно халфът бе в основата на победното попадение за Левски.

След него обаче треньорският щаб и футболистите на „моряците“ имаха претенции към съдийската бригада първо за засада при попадението, а след това и за фаул в атака на Билал Бари, но те бяха подминати от рефера Радослав Гидженов. Треньорът на варненци Илиан Илиев и Васил Панайотов пък получиха жълти картони. Обстановката на терена се изнерви и до края преобладаваха груби нарушение и скандали, но до ексцесии не се стигна.

С постигнатия успех Левски намали разликата си с Черно море и тя вече е само от четири точки. „Сините“ изместиха от осмата позиция Царсо село и притиснаха „моряците“ в битката за седмата позиция. Това бе и трета поредна победа за Левски в плейофната фаза.