Левски остана без успех в шампионата за 2020 след 0:0 във Враца (ВИДЕО)

„Сините“ завъртяха 0:0 с Ботев, изравниха се по точки с Локо и ЦСКА

Левски направи безлично 0:0 каго гост на Ботев (Враца) в мач от 24-ия кръг и продължава да няма победа в първенството от началото на годината. С точката „сините“ се изравниха с Локомотив (Пловдив) и ЦСКА, като делят второто място с по 46 точки. Врачани се изкачиха на 12-то място с 19 точки.

На лошия терен на стадион „Христо Ботев“ двата тима не предложиха много положения, като първата опасност беше в 16-ата минута, когато Даниел Генов стреля с глава, но топката мина покрай лявата греда на Миятович. При следващата атака Рейш стреля малко над горната греда с удар от над 22 метра. В 29-ата минута атака на „зелените“ завърши с удар на Зехиров, но Миятович не позволи да бъде изненадан. „Сините“ владееха повече топката, но не успяха да стигнат до по-сериозна голова ситуация.

В 39-ата минута Ботев (Враца) поиска червен картон за Янис Каргас, който спря атака на Даниел Генов. Футболистът на домакините се откъсваше сам срещу вратаря на Левски.

В ответната атаки Левски стигна до първата си опасност пред вратата на съперника. Ударът на Станислав Костов обаче беше спасен от Красимир Костов. В 41-ата минута гол на Ботев (Враца) е отменен правилно заради засада на Петър Атанасов.

През втората част двата тима предоставиха много битка, но лошите условия за игра така и не позволиха да създадат нещо по-интересно.