Левски победи Ботев с гол в добавеното време (ВИДЕО)

Юношата Илия Димитров донесе успеха след пас на Обертан и съмнения за засада

Левски победи като гост Ботев с 1:0 с гол в добавеното време. На стадиона в Коматево победата за „сините“ донесе юношата Илия Димитров в 93-ата минута след отличен пас на Габриел Обертан, при който останаха съмнения за засада. За 22-годишния нападател това бе първи гол с екипа на „сините“. Така след провала в Лига Европа и напускането на Делио Роси, Левски показа признаци на събуждане и стартира с победа в шампионата.

Вратарят на домакините Даниел Кайзер спаси поне 3-4 пъти вратата си от гол след изстрели на Мариани и Станислав Костов, а „канарчетата“ не създадоха реална опасност пред вратата на „сините“. Героят Илия Димитров замени именно Станислав Костов в 68-ата минута.

По-рано тази вечер Лудогорец започна новия сезон в Първа професионална футболна лига с победа. Шампионът на България се наложи с 1:0 над Етър с гол на Вандерсон още в третата минута. Срещата бе официален дебют в Първа лига за новия треньор на разградчани Пауло Аутуори.

Снимка: levski.bg