Левски победи с 2:0 Черно море след автогол и червен картон за "моряците" (ВИДЕО) - DC news

Левски победи с 2:0 Черно море след автогол и червен картон за „моряците“ (ВИДЕО)

„Сините“ вече са в позиция за атака на бронзовите медали

Левски постигна трудна, но сладка победа с 2:0 над Черно море в двубой от последния редовен 26-и кръг в Първа лига и вече гледа към бронзовите медали в първенството. Бившият играч на „сините“ и капитан на „моряците“ Даниел Димов си отбеляза автогол в 74-ата, а Марин Петков оформи крайния резултат в седмата минута от добавеното време.

Срещата ще се запомни с множеството ситуации и нерви, които съпътстваха двубоя. Още в шестата минута гол на Цунами беше отменен заради засада, а същото се случи, след като Матиас Курьор вкара топката във вратата на домакините през втората част. И при двете ситуации системата ВАР потвърди нередовните позиции на двамата играчи.

Евгений Сердюк пък бе изгонен за втори жълт картон в 54-ата минута, след като фаулира капитана на Левски Николай Михайлов. Вратарят бе изнесен на носилка и след това качен в линейка, за да му се окаже медицинска помощ, след което бе откаран в болница. Трябва да се отбележи, че играчите на Черно море получиха общо осем официални предупреждения, освен двата жълти и червения картон на украинския нападател, като наставникът им Илиан Илиев се оплака от дъзийството след мача.

С този успех столичани са вече са само на три точки от „моряците“ и на една от четвъртия Ботев (Пловдив). Левски ще стартира плейофите на пето място, докато варненци – от трето, ако днес Ботев не успее да победи у дома Локомотив (Сф). Второто попадение на домакините им дава и предимство в преките двубои, ако двата отбора завършат сезона с равен брой точки. За Левски предстои тежко гостуване на Лудогорец в първи мач от 1/2-финалите за Купата на България, след което излиза срещу ЦСКА в неделя, докато Черно море стартира плейофите срещу прекия си конкурент Ботев (Пловдив).

Източник: gong.bg, Снимка: levski.bg