Левски победи с 2:0 като гост Ружомберок (ВИДЕО)

Давиде Мариани и Паулиньо вкараха при дебюта на Петър Хубчев начело на „сините“

Левски записа първата си победа като гост на международната сцена от почти десетилетие насам, след като спечели с 2:0 визитата си на Ружомберок в дебютния кръг от квалификациите на Лига Европа.

В официалният дебют на Петър Хубчев отборът бе подкрепен от близо 500 „сини“ фенове. Головете за Левски бяха дело на Давиде Мариани в 36-та и Паулиньо в 50-та минути.

Официален дебют за „сините“ направиха новите попълнения – вратарят Милан Миятович и защитникът Йоанис Каргас започнаха като титуляри, а Здравко Димитров и Франко Мазурек се появиха на терена като резерви.

Най-резултатни в четвъртък вечер пък бяха отборите на Малмьо и Мьолде, които вкараха по седем попадения у дома, съответно срещу Балимена и Рейкявик.

Във вторник ЦСКА също постигна изразителен успех вкъщи, налагайки се с 4:0 над черногорския Титоград, докато Локомотив (Пловдив) очаква в следващия кръг победителя от сблъсъка между Радник и Спартак Търнава.

Ето и всички резултати:

Ружомберок (Словакия) – Левски (България) – 0:2

АЕК Ларнака (Кипър) – Петрокуб-Хънчещи (Молдова) – 1:0

Радник (Босна и Херцеговина) – Спартак Търнава (Словакия) – 2:0

Пюник (Армения) – Шкупи (Македония) – 3:3

Ордабаси (Казахстан) – Торпедо Кутаиси (Грузия) – 1:0
Вентспилс (Латвия) – Теута (Албания) – 3:0
Алашкерт (Армения) – Македония Скопие (Северна Македония) – 3:1
Лачи (Албания) – Апоел Беер-Шева (Израел) – 1:1
Нарва Транс (Естония) – Будучност (Черна гора) – 0:2
Балзан (Малта) – Домжале (Словения) – 3:4
Ритериай (Литва) – Клаксвик (Фарьорски о-ви) – 1:1
Сабаил (Азербайджан) – Университатя Крайова 1948 (Румъния) – 2:3
Флора Талин (Естония) – Раднички Ниш (Сърбия) – 2:0
КуПС Куопио (Финландия) – Витебск (Беларус) – 2:0
Кауно Жалгирис (Литва) – Аполон Лимасол (Кипър) – 0:2
Лиепая (Латвия) – Динамо Минск (Беларус) – 1:1
Малмьо (Швеция) – Балимена (Северна Ирландия) – 7:0
Макаби Хайфа (Израел) – Мура (Словения) – 2:0
Крусейдърс (Северна Ирландия) – Б36 Торсхавн (Фарьорски острови) – 2:0
Динамо Тбилиси (Грузия) – Енгордани (Андора) – 6:0
Дебрецен (Унгария) – Кукеши (Албания) – 3:0
Академия Пандев (Сев. Македония) – Зрински Мостар (Босна и Херцеговина) – 0:3
Брьондби (Дания) – Интер Турку (Финландия) – 4:1
Бран (Норвегия) – Шамрок Роувърс (Република Ирландия) – 2:2
Шахтьор Солигорск (Беларус) – Хибърниънс (Малта) – 1:0
Молде (Норвегия) – Рейкявик (Исландия) – 7:1
Сперанца (Молдова) – Нефтчи (Азербайджан) – 0:3
Фола Еш (Люксембург) – Чихура (Грузия) 1:2
Олимпия Любляна (Словения) – Рига (Латвия) 2:3
Конас Куей (Уелс) – Килмарнък (Шотландия) 1:2
Зета (Черна гора) – Видеотон (Унгария) 1:5
Европа (Гибралтар) – Легия Варшава (Полша) 0:0
ФКСБ (Румъния) – Милсами Орхей (Молдова) 2:0
Чукарички (Сърбия) – Банантс (Армения) 3:0
Дунайска стреда (Словакия) – Краковия Краков (Полша) 1:1
Клифтънвил (Сев. Ирландия) – Хаугезунд (Норвегия) 0:1
Сейнт Патрикс (Република Ирландия) – Норшьопинг (Швеция) 0:2
Абърдийн (Шотландия) – РоПС Рованиеми (Финландия) 2:1
Корк Сити (Реп. Ирландия) – Нидеркорн (Люксембург) 0:2
Хонвед (Унгария) – Жалгирис Вилнюс (Литва) 3:1
Широки брег (Босна и Херцеговина) – Кайрат (Казахстан) 1:2 Брейдаблик (Исландия) – Вадуц (Лихтенщайн) 0:0

Стярнан (Исландия) – Левадия Талин (Естония) 2:1

От сряда:

Жюнес Еш (Люксембург) – Тобол (Казахстан) – 0:0

От вторник:

ЦСКА (България) – Титоград (Черна гора) – 4:0

Гзира Юнайтед (Малта) – Хайдук Сплит (Хърватия) – 0:2

Сейнт Джоузефс (Гибралтар) – Рейнджърс (Шотландия) – 0:4

Подобни статии

Top