Левски разби „баските“ от Куклен с 6:0 (ВИДЕО)

Пловдивчанинът Атанас Кабов поведе „сините“ към осминафиналите за Купата на България

Левски се сласира на 1/8-финалите за купата на България след разгромна победа с 6:0 срещу  аматьорския Атлетик (Куклен). Мачът се игра на ст. „Локомотив“ в Пловдив.

„Баските“ се бориха храбро през първото полувреме, но издържаха до 41-ата минута, когато падна първия гол, дело на пловдивчанина Атанас Кабов.

„Сините“ не само взеха изпита за Купата с отличен, но и спестиха сили за предстоящото дерби с ЦСКА от първенството. Треньорът Славиша Стоянович беше направил цели осем промени, сравнено с шампионатния двубой срещу Витоша, спечелен с 4:1.

На мястото на вратаря Мартин Полачек под рамката застана юношата Николай Кръстев, а дебют направи защитникът Нуно Рейш. Титуляр за първи път, откакто пристигна на в Левски беше Богдан Вашчук. Сред стартовите 11 попаднаха още Филипе Нашименто, Атанас Кабов и Серджиу Буш. Завръщане след изтърпяно наказание направи опорният халф Хали Тиам.

Атанас Кабов откри резултата в 41-ата минута, когато наказа грешка в защитата на домакините. Преди това известният като Кабиньо футболист опита далечен, но неточен удар, а след негово центриране Богдан Вашчук стреля, но вратарят на Атлетик спаси.

В 33-ата минута футболистите на Атлетик стигнаха до най-чистото положение в мача. Шабан Османов пусна извеждащ пас към Димитър Джонджуров, който се озова сам срещу вратаря на „сините“, но стреля в тялото му.

В 44-ата минута Серджиу Буш удвои резултата след асистенция на Иван Горанов. След почивката Паулиньо разтресе напречната греда, а друг от юношите Станислав Иванов, който замени Кабов, направи 0:3 след центриране на Нашименто.

Още в следващата минута след центриране на Милош Цветкович защитникът на домакините Янко Гюзелев прати топката в собствената си врата за 0:4. При следващата атака Станислав Иванов вкара втория си гол в мача, а 5 минути преди край и Милош Цветкович се разписа за крайното 0:6.

Снимка: levski.bg