Левски с първа победа на "Герена" от началото на годината! (ВИДЕО) - DC news

Левски с първа победа на „Герена“ от началото на годината! (ВИДЕО)

„Сините“ спечелиха с 2:1 срещу Етър, ЦСКА 1948 с исторически първи успех в елита – 2:0 над  Монтана

Левски записа първа победа на „Герена“ от началото на 2020 година. „Сините“ спечелиха с 2:1 домакинството си на Етър от петия кръг на Първа лига. В герой за „сините“ се превърна Борислав Цонев. Халфът, за когото това беше повторен дебют, центрира за първия и сам вкара втория гол. От гостите се разписа друг юноша на Левски – Преслав Боруков. Първи мач със синия екип записа и Алекс Петков.

Благодарение на успеха домакините се изкачиха до седмото място в класирането със 7 точки. Етър остава на дъното с 0.

Две минути след началото на мача Етър организира атака отляво, последва центриране в наказателното поле на Левски. Топката бе  овладяна от Милчо Ангелов, който елиминира Ивайло Найденов и стреля от въздуха, но право в ръцете на Николай Михайлов. Малко след това отново Ангелов опита да застраши вратата на „сините“, но отново без резултат.

В следващите минути Левски успя да организира няколко по-опасни атаки. Липсваше обаче завършващия удар. В 30-ата минута „сините“ можеха да поведат, но удар на Стайн Спиерингс бе блокиран от защитник на гостите. Шест минути по-късно Левски все пак вкара. След центриране от корнер Алекс Петков отклони топката с глава към Живко Атанасов, който я засече в мрежата на Етър за 1:0.

В края на първата Преслав Боруков се възползва от заспиване на „синята“ отбрана се и изравни. Антон Огнянов центрира в наказателното поле на Левски, където никой не успя да играе с топката. Домакините помислиха, че тя ще напусне терена, но Здравко Илиев я овладя на аутлинията и подаде към Боруков, който от няколко метра матира Михайлов за 1:1. Юношата на „сините“ отбеляза първото си попадение в елита на България, което е първо и за Етър през тази кампания, след като досега тимът имаше голова разлика 0:11.

Дълго след почивката домакините не успяваха да изградят смислена атака, която да застраши вратата на добре бранещия се Етър.

Първата сериозна опасност дойде в 71-ата и беше на сметката на гостите. Милчо Ангелов получи топката и отправи мощен изстрел към далечния ъгъл на вратата на Николай Михайлов, но топката профуча встрани.

В 74-ата минута. Старокин центрира отляво, а Цонев с глава стреля право в ръцете на Господинов.

Пет след това Левски стигна до успеха. Яни Пехливанов опита да поеме топката с рамо, но реферът Станимир Тренчев даде фаул за „сините“, които имаха основание да искат дузпа, тъй като футболистът на гостите игра с топката в наказателното си поле. От Етър пък бяха против решението на рефера. Според тях Пехливанов е играл с рамо, а не с ръка. От повторенията не стана много ясно, дали въобще има нарушение. В крайна сметка топката беше заложена на границата на наказателното поле, а зад нея застана Боби Цонев, който направи безпомощен Господинов за 2:1.

Насиру Мохамед можеше да вкара трети гол в продължението на мача, но пропусна сам срещу вратаря.

ЦСКА 1948 пък постигна исторически първи успех в елита, след като спечели с 2:0 домакинството си на Монтана в сблъсъка на новаците в Първа лига.

В герой на националния стадион „Васил Левски“ се превърна националът Галин Иванов, който реализира и двата гола за успеха.

Той откри резултата след половин час игра с първото попадение за „червените“ от 358 минути, а малко преди края оформи крайното 2:0.

Мартин Камбуров също имаше  възможност да добави гол на сметката си, но пропусна.