Левски с първи успех при Георги Дерменджиев (ВИДЕО)

Паулиньо и Станислав Костов вкараха за 2:0 срещу Витоша, Валери Божинов се контузи накрая

Левски постигна първия си успех под ръководството на новия старши треньор Георги Дерменджиев. В двубой от 22-ия кръг в Първа лига „сините“ победиха с 2:0 като гости Витоша (Бистрица).

В 22-ата минута на стадион „Васил Левски“ Давиде Мариани изведе отлично Паулиньо и той технично прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Витоша. Превъзходството на „сините“ продължи и три минути преди почивката вратарят Християн Василев подари топката на Паулиньо, който изведе Станислав Костов и нападателят лесно реализира второ попадение в срещата.

След почивката съперниците размениха положения в двете наказателни полета. В 58-ата минута Хали Тиам подаде към Паулиньо и бразилецът стреля от около 20 метра. Топката рикошира в тялото на Михаил Милчев и за малко да заблуди вратаря, който изби в корнер.

Само две минути по-късно Георги Амзин се откъсна по дясното крило и центрира към точката на дузпата. Румен Гьонов нанесе акробатичен изстрел, който не намери целта.

В 69-ата минута Станислав Костов подаде остро във вратарското поле, където стражът Василев отклони топката, но я направи неудобна за влезлия като резерва Божинов. Последваха опасни удари на Жерсон Кабрал и Мартин Райнов, но топката отново не навести мрежата на бистричани.
В 84-ата минута ножичен удар на Валери Божинов след центриране на Кабрал беше спасен от вратаря Василев.

Две минути преди края на редовното време Четин Садула изпълни ъглов, а при близката греда Георги Амзин изпревари Милош Цветкович и нанесе опасен удар с глава, но не успя да намери целта.

В последните секунди на срещата Валери Божинов се контузи и принудително напусна игра.

След тази победа Левски има актив от 45 точки на третото място в класирането, докато Витоша е на 11-та позиция с 20 точки след две поредни загуби.