Левски с пореден срам в Европа, феновете искат оставки! (ВИДЕО)

„Сините“ победиха трудно с 3:2 в реванша, но тимът от Лихтенщайн продължава след 1:0 в първия мач

Левски стана за резил, след като отново отпадна рано от Европа. „Сините“ победиха Вадуц с 3:2 на реванша, но са аут още в първия квалификационен кръг на Лига Европа след общ резултат 3:3. Носителят на Купата на Лихтенщайн, който играе във втора дивизия на Швейцария, елиминира Левски заради повечето голове на чужд терен.

Картинката на „Герена“ тази вечер беше страшна! След като феновете усетиха, че „сините“ отпадат, тръгнаха заплашително към треньора Делио Роси. Това наложи влизането на солиден брой полицаи на пистата, които застанаха на пътя на ядосаните запалянковци. След 75-ата минута, когато резултатът беше 2:2, от трибуните се чуваха викове „Оставка!“ по адрес на италианеца. Към треньорската скамейка на Левски полетяха и няколко седалки.

Вратарят Божидар Митрев пък не е пожелал да излезе на терена за второто полувреме на реванша с Вадуц от първия квалификационен кръг на Лига Европа, съобщава Блиц. Причината за смяната му с новото попълнение Мартин Полачек са освиркванията от трибуните на „Герена“, които Митрев трябваше да търпи след получения гол в 25-ата минута.

Тогава Жодел Досу се разходи необезпокояван из отбраната на „сините“, подаде към Кулибали, който стреля от границата на наказателното поле, Мариани закъсня с шпагата, а Митрев не успя да спаси и топката се озова във вратата му.

Последва греда за „сините“ и изравнителен гол на Серджиу Буш в 35-ата минута след асистенция на Обертан.

В 53-ата минута Левски направи пълен обрат. Аймен Белаид вкара важното попадение, засичайки отблизо топката след грешка на защитника на гостите Филип Мунтливер.

В 55-ата минута обаче Вадуц стигна до 2:2. Игор Тадич се разписа с глава, изпреварвайки Мартин Полачек, който се намеси неубедително след центриране отляво.

В 75-ата минута Буш успя да си изработи дузпа, но вратарят Хирцел спаси удара на румънеца и равенството 2:2 се запази.

Все пак в 85-ата минута Жерсон Кабрал реализира за 3:2 с мощен далечен изстрел. Малко след това Обертан падна в наказателното поле на Вадуц след съприкосновение с Визер, но съдията прецени, че няма основание да свири дузпа.

В добавеното време Станислав Костов беше изгонен с директен червен картон, след като не успя да сдържи емоциите си и се опита да изтегли извън терена играч на Вадуц.

Снимка: levski.bg