Ливърпул и Манчестър Сити продължават гонитбата на върха (ВИДЕО)

Мърсисайдци разбиха с 5:0 Уотфорд, „гражданите“ биха Уест Хям с гол от дузпа на Серхио Агуеро, ето всички резултати

Ливърпул и Манчестър Сити продължават гонитбата на върха в английската Висша лига. Мърсисайдци разгромиха у дома Уотфорд с 5:0, а „гражданите“ надделяха трудно на своя стадион срещу Уест Хям с 1:0 и разликата от една точка в полза на Ливърпул се запази.

Садио Мане даде аванс на „червените“ с два гола до почивката, а Дивок Ориги покачи на 3:0 в 66-а минута. В края дойдоха минутите на защитника Върджил ван Дайк, който реализира два гола в 80 и 83-а минути за крайното 5:0.

Дузпа реализирана от Серхио Агуеро донесе ценни три точки за Манчестър Сити срещу Уест Хям. „Небесносините“ доминираха през целия мач, но стигнаха само до един гол в 59-а минута. Агуеро бе точен от 11-метров наказателен удар и записа седми гол на сметката си в последните три домакинства на Сити.

Без титулярния си вратар Кепа отборът на Челси победи Тотнъм с 2:0 в лондонското дерби. Кепа предизвика скандал в неделя, когато отказа да напусне игрището и да отстъпи мястото си на резервния вратар Кабайеро във финала за Купата на лигата срещу Манчестър Сити. В крайна сметка Челси загуби с дузпи, а след мача Кепа бе глобен за поведението си. Срещу Тотнъм Кепа остана на пейката, а Кабайеро застана под рамката на мача с Тотнъм и се справи на ниво, като не допусна гол.

Педро откри резултата в полза на Челси в 57-а минута, а шест преди края Киърън Трипиър си отбеляза автогол за крайното 2:0.

Манчестър Юнайтед спечели с 3:1 при гостуването на Кристъл Палас. Два гола за „червените дяволи“ реализира Ромело Лукаку, а веднъж се разписа Ашли Йънг. За домакините точен бе Джоъл Уорд.

Саутхямптън постигна важна победа в битката за оставане в елита след 2:0 над Фулъм. Ориол Ромеу откри резултата, а Джеймс Проуз вкара втория гол за „светците“, които с трите точки се измъкнаха от зоната на изпадащите и заемат 17-о място на 2 точки над чертата.