Ливърпул и Манчестър Сити с победи в първите 1/4-финали на ШЛ (ВИДЕО)

„Мърсисайдци“ се наложиха с 3:1 като гости на Бенфика, а „гражданите“ спечелиха у дома с минималното 1:0 срещу Атлетико (Мадрид)

Ливърпул си осигури аванс преди реванша от четвъртфиналите на Шампионска лига, след като надигра Бенфика с 3:1 като гост в първи двубой от тази фаза на надпреварата.

„Червените“ започнаха силно и откриха чрез Ибрахима Конате в 17-та минута. Централният защитник засече с глава центриране от ъглов удар на Андрю Робъртсън. Малко след изтичането на половин час игра Садио Мане покачи на 2:0 след асистенция с глава на Луис Диас. След почивката домакините заиграха по-уверено и Дарвин Нунес наказа грешка на Конате, който не успя да изчисти, за да намали изоставането на португалския гранд.

Бенфика продължи със силните си изяви, които доведоха и до спасявания на Алисон, но в крайна сметка капитулира отново в 87-та минута, когато пас на Наби Кейта в коридор бе отклонен от капитана Николас Отаменди и попадна на пътя на Диас, елиминирал стража на лисабонци Одисеас Влаходимос за крайното 3:1. Реваншът между двата тима е идната сряда, 13 април, на „Анфийлд“ от 22:00 часа българско време.

В другата среща във вторник вечер, Манчестър Сити надви Атлетико (Мадрид) с минималното 1:0 на „Етихад“.

В Манчестър „гражданите“ бяха по-активни през първата част, но така и не успяха да оползотворят предимството си срещу добре организирания и борещ се за всяка педя от терена състав на Диего Симеоне. След почивката играчите на Пеп Гуардиола в крайна сметка се добраха до попадение чрез Кевин де Бройне, който преодоля Ян Облак след асистенция на влезлия малко преди това от резервната скамейка Фил Фодън. До края Атлетико не успя да изравни и ще приеме финалиста от последното издание в реванша от губеща позиция също в сряда, 13 април, от 22:00 часа.