Ливърпул и Севиля със зрелищно 3:3 (ВИДЕО)

Роналдо и Бензема счупиха 2 рекорда в Шампионската лига

Ливърпул и Севиля завършиха наравно 3:3 в двубой от Група „E“ на Шампионската лига на стадион „Рамон Санчес Писхуан“.

Двата отбора си размениха по едно полувреме и демонстрираха великолепен голов спектакъл, а домакините успяха да стигнат до реми, след като губеха с 0:3 през първото полувреме.

След този мач Ливърпул продължава да е пред Севиля в класирането и остана на върха с актив от 9 точки, с 1 повече от испанците, които въпреки равенството запазиха второто си място, тъй като Спартак (Москва) и Марибор не успяха да се победят, завършвайки 1:1 в другия мач от групата.

Нападателите на Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо и Карим Бензема счупиха два рекорда при разгрома 6:0 над АПОЕЛ Никозия в мач в мач от група „Н“ на Шампионска лига. Българският бранител Живко Миланов обаче не беше на терена заради продължаващо лечение на контузия.

Португалската звезда вкара последните два гола след почивката в 49-ата и в 54-ата минута, с което се превърна в най-резултатния футболист в историята на Шампионската лига в рамките на една календарна година. Той има 18 попадения за 2017-а, а през кариерата си се е разписал 113 пъти в турнира.

Бензема пък беше точен за 2:0 в 39-ата и за 4:0 в 45-ата минута, с което стана най-резултатният французин в историята на Шампионската лига. Той вече има 53 попадения в най-престижната клубна надпревара.

Лука Модрич откри за Реал в 23-та минута, а Начо Фернандес се разписа в 41-та след първия гол на Бензема.

Останалите резултати: Манчестър Сити – Фейенорд 1:0, Наполи – Шахтьор (Донецк) 3:0, Бешикташ – Порто 1:1, Монако – РБ Лайпциг 1:4, Борусия (Дортмунд) – Тотнъм 1:2.

Снимка: goal.com