Ливърпул и Тотнъм с коледни издънки (ВИДЕО)

Шампионите направиха 1:1 с УБА, „шпорите“ с 1:1 като гости на Уулвс, Уест Хям и Брайтън с 2:2, Лийдс победи с 1:0 Бърнли

Ливърпул и Уест Бромич Албиън завършиха при резултат 1:1 в мач от 15-ия кръг на английската Висша лига.

Първата добра възможност за домакините дойде още в седмата минута. Анди Робъртсън отправи тънко подаване в наказателното поле към Мохамед Салах, но египтянинът не успя да достигне до топката. Малко по-късно Анди Робъртсън отново успя да се измъкне от противниковата защита, но този път подаването му бе блокирано.

„Червената“ доминация даде своя резултат в 12-ата минута. Жоел Матип се отдели от Семи Аджайи и подаде към Садио Мане, който демонстрира страхотен контрол над топката и с мощен удар изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на УБА, откривайки резултата.

След около половин час игра Трент Александър-Арнолд опита да застраши съперниковата врата от свободен удар, но изпълнението му бе разочароващо.

Натискът на мърсисайдци бе неспирен. В 34-ата минута Мохамед Салах укроти топката и отправи светкавичен удар към вратата на Сам Джонстоун, но и този опит отиде в графата „неточни“.

Така първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините, които без много напрежение и с над 80%-ово владеене на топката се прибраха с аванс на почивката.

Втората част започна както завърши първата. Не бе изминала и минута от рестарта на двубоя и Джордан Хендерсън отправи изстрел към вратата на „дроздовете“. Капитанът на Ливърпул овладя добър пас по земя и шутира към вратата от обещаваща дистанция, но твърде далеч от целта.

В 49-ата минута гостите за първи път разиграха топката в противниковата половина. Овладяването на топката след центрирането на Дарнел Фърлонг обаче бе изключително безпроблемно за Алисон. Играчите на Сам Алърдайс заиграха по-добре и секунди по-късно бе регистриран и първият точен удар на „дроздовете“. Карлан Грант опита късмета си, но ударът му завърши право в ръцете на стража на мърсисайдци.

Кадровите проблеми за Юрген Клоп продължиха и в този двубой и след около час футбол на „Анфийлд“ специалистът бе принуден да извърши смяна. Жоел Матип получи болезнено разтежение, което не му позволи да продължи срещата, и бе заменен от младока Рийс Уилямс.

Малко по-късно Мохамед Салах профука възможността да удвои аванса на своя тим. Египтянинът засече центриране на метри от головата линия, но завършващият му удар с глава премина над напречната греда.

В 72-ата минута „дроздовете“ бяха изключително близо до изравнително попадение, но Карлан Грант пропиля своя шанс. Ромейн Сойерс подаде по чудесен начин на англичанина, който с лекота изпревари Рийс Уилямс, но Алисон се намеси блестящо и опази вратата си.

Десетина минути преди края на срещата УБА най-накрая съумя да възстанови равенството. Семи Аджайи надскочи Фабиньо, за да засече центриране от корнер. Топката рикошира в напречната греда и щеше да излезе от очертанията, но Алисон се намеси и допусна кълбото да завърши в мрежата му.

Секунди преди последния съдийски сигнал мърсисайдци пропиляха страхотна възможност да си подпечатат победата, след като ударът на Фирмино бе отразен по превъзходен начин от Сам Джонстоун.

Така преобразената игра на „дроздовете“ им спечели точката от гостуването на „Анфийлд“.

Уулвърхамптън и Тотнъм също не излъчиха победител в срещата помежду си от 15-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят на „Молиню“ завърши при резултат 1:1. Двата гола паднаха в началото и в края на мача.

Гостите поведоха още в 1-ата минута чрез Танги Ндомбеле, но в 87-ата минута Ромен Саис изравни, като така разочарова „Шпорите“, които записаха четвърти пореден двубой без успех.

Тотнъм имаше късмет да поведе още преди изтичането на първата минута в мача. При едно разбъркване след корнер топката бе върната към Танги Ндомбеле, който с удар извън наказателното поле хвана Руи Патрисио в крачка и отбеляза за 1:0.

След това гостите имаха още една възмоност в 13-ата минута, когато Серхио Регилон се озова непокрит в наказателното поле и стреля с глава, но встрани.

След това обаче и домакините имаха своите шансове. В 27-ата минута чудесен пас намери Фабио Силва в близост до вратата, но ударът му бе до гредата.

В 40-ата минута Даниел Поденс бе оставен непокрит в около точката на дузпата, но стреля прекалено слабо и в обсега на Юго Лорис.

Второто полувреме бе доста по-постно. В 59-ата минута Ерик Дайър обстрелва вратата на Пdтрисио от фаул, но доста неточно.

Уулвс пък отговориха с възможност пред Рубен Невеш в 68-ата минута, но и неговият шут не бе особено добър. Той имаше още един шанс в 80-ата минута, но този път Лорис бе заел добра позиция и спаси.

Усилията на домакините дадоха резултат в 86-ата минута. Тогава Саис се разписа с глава след корнер и направи резултата 1:1.

В крайна сметка мачът завърши без победител и Уулвърхамптън събра актив от 21 точки, с които се намира на 11-ото място. Тотнъм пък пропусна да се завърне в топ 4 и остава на 5-ото място с 26 точки.

Уест Хям и Брайтън направиха зрелищно равенство в третия ден на Коледа, завършвайки 2:2 в мач от 15-ия кръг на Висшата Лига. На два пъти гостите от южния бряг излизаха напред чрез Мупе и Дънк, но „чуковете“ отвръщаха на удара, благодарение на Джонсън и Сучек.

По този начин лондончани остават на десетото място с 22 точки, докато „чайките“ се изкачват на 16-ото с 13 пункта. И двата отбора са изиграли по 15 двубоя.

В 15-ата минута Джаред Боуен овладя на гърди центриране в наказателното поле и със странична ножица стреля, но топката мина над вратата.

В 27-ата минута Уебстър се извиси над всички в пеналтерията и насочи коженото кълбо към очертанията, но Фабиански улови.

В 42-ата минута Марч получи на десния фланг, навлезе навътре и шутира с десния крак, но Фабиански отново бе на висота.

120 секунди след това в наказателното поле Мупе отне от противников бранител и светкавично заби топката от непосредствена близост – 0:1.

В 60-ата минута „чуковете“ удариха. Ярмоленко направи пробив по десния фланг след поредица от финтове и центрира. При последвалото разбъркване Санчес Лансини се пребори за топката и от земя подаде към непокрития Бен Джонсън, който простреля с десния крак стража на „чайките“ – 1:1.

В 70-ата минута гостите отново излязоха напред. След центриране от ъглов удар коженото кълбо бе избито в Люис Дънк, който се възползва по най-добрия начин от ситуацията и опъна горната част на мрежата в десния ъгъл на Фабиански – 1:2.

12 минути по-късно Сучек изравни. Люис Дънк опита да изчисти след корнер, но отклони към главата на чеха, който насочи неспасяемо в очертанията за 2:2.

Лийдс постигна минимална победа с 1:0 като домакин на Бърнли в мач от 15-ия кръг на Висшата лига.
Нападателят Патрик Бамфорд реализира единствения гол за успеха от дузпа още в 4-ата минута.
Успехът е шести за сезона в шампионата и изкачи Лийдс на 11-та позиция с актив от 20 точки.
Бърнли остава на 16-то място с 13 пункта.