Ливърпул на финал в Шампионската лига за първи път от 2007 година (ВИДЕО)

На финала на 26 май в Киев мърсисайдци ще играят срещу защитаващия титлата си от предишните два сезона Реал (Мадрид)

Ливърпул се класира за финала на Шампионската лига по футбол за първи път от 2007 година насам. Английският тим загуби с 2:4 като гост на Рома в среща-реванш от полуфиналите на най-престижния клубен турнир, но след успеха с 5:2 в първия мач в Англия продължава в битката за титлата с общ резултат 7:6. На финала на 26 май в Киев (Украйна) Ливърпул ще играе срещу защитаващия титлата си от предишните два сезона тим на Реал (Мадрид).

На „Олимпико“ възпитаниците на Юрген Клоп на два пъти повеждаха в резултата, но италианците спечелиха мача с два късни гола на Раджа Наинголан. Ливърпул откри резултата още в 9-ата минута, когато Садио Мане беше точен след асистенция на Роберто Фирмино. Шест минути по-късно домакините изравниха след автогол на Джеймс Милнър. Деян Ловрен изби топката в главата на съотборника си и тя влезе в мрежата.

В 25-ата минута гостите отново поведоха. Джорджиньо Вайналдум се разписа с глава от близка дистанция. В 35-ата минута Стефан Ел Шаарауи можеше да направи 2:2, но след удара му топката срещна гредата. Босненският национал Един Джеко изравни в 52-ата минута. Вратарят на Ливърпул Лорис Кариус изби удар на Ел Шаарауи, но при добавката Джеко не сгреши.

В 86-ата минута Раджа Наинголан със силен удар от далечна дистанция направи 3:2, след като топката първо срещна страничната греда и тогава влезе във вратата. В последните секунди белгиецът вкара второто си попадение в мача, този път от дузпа, оформяйки крайния резултат 4:2. Съдията посочи бялата точка заради игра с ръка на защитника Рагнар Клаван.

И в този мач не липсваха спортни съдийски отсъждания. В 49-ата минута Един Джеко беше повален в наказателното поле от стража Лорис Кариус, но вместо дузпа съдията отсъди засада.

В 60-ата минута реферът спести дузпа за домакините и червен картон на Трент Александър-Арнолд, който изби топката с ръка в наказателното поле след удар на Стефан Ел Шаарауи.

Звездата на Ливърпул Мохамед Салах, който отбеляза два гола в първия мач и има 43 попадения за червените в 48 мача този сезон във всички турнири, не успя да се разпише срещу бившия си тим.

Ливърпул, петкратен шампион в турнира, за последно игра финал в Шампионската лига през 2007 година, когато загуби от Милан. Английският тим има една победа срещу Реал в спора за титлата – през 1981 година с 1:0.

За последно червените спечелиха трофея през 2005 година.

Снимка: theanfieldwrap.com