Ливърпул обърна с 2:1 Уест Хям и се завърна на върха (ВИДЕО)

Единствено Барселона и Интер с равенства, останалите европейски грандове постигнаха победи в събота

Ливърпул отново е начело в класирането на Висшата лига. Шампионите обърнаха Уест Хям от 0:1 до 2:1 по идентичен сценарии от миналия кръг. Тогава „червените“ спечелиха със същия резултат срещу Шефилд Юнайтед, а и в двата мача победното попадение реализира Диого Жота, който се превърща в печелившия жокер на Юрген Клоп.

Ливърпул има аванс от три точки пред Евертън, който обаче е с мач по-малко. 63 пък станаха поредните мачовe от Висшата лига, в които „червените“ нямат загуба на „Анфийлд“.

В същото време стана ясно, че срещите от Висшата лига няма да бъдат спирани по време на едномесечната карантира във Великобритания, която обяви премиера Борис Джонсън. Мачовете продължават да се играят по програма и без публика.

Манчестър Сити победи с 1:0 като гост Шефилд Юнайтед с гол на Кайл Уокър, а Челси направи класическо 3:0 при гостуването си на Бърнли с попадения на Хаким Зиеш, Курт Зума и Тимо Вернер.

Барселона продължава да се представя доста неубедително в Ла Лига и този път врътна реми 1:1 при визитата си на Алавес.

Това стана в среща от 8-ия кръг на шампионата, а след нея каталунците са на незавидното 12-о място в класирането със скромните 8 пункта. Алавес е една позиция по-надолу със същия актив.

Риоха изведе домакините напред в 31-ата минута, но Гризман изравни в 63-ата минута и възстанови статуквото.

Лидерът Реал (Мадрид) постигна втора поредна победа в шампионата, след като надви с 4:1 Уеска. Два гола вкара Карим Бензема, а по един Еден Азар и Федерико Валверде.

Атлетико (Мадрид) победи с 3:1 като гост Осасуна, а Атлетик (Билбао) се наложи с 2:1 над Севиля.

Интер се спаси от загуба срещу Парма у дома в последните секунди и врътна равенство 2:2 на своя „Джузепе Меаца“ в среща от 6-ия кръг на Серия „А“.

След този двубой грандът от Милано е пети в класирането с актив от 11 точки и пропусна супер шанс да се изравни с лидера в таблицата Милан, докато отборът гост заема 15-ото място с 5 точки в актива си.

През първото полувреме така и не паднаха попадения, но след почивката ситуацията на терена се активизира.

Жервиньо откри в първите секунди на второто полувреме, след като бе изведен зад защитата от свой съотборник и с удар от движение насочи топката в мрежата.

Така гостите от Парма стигнаха до аванс в резултата, а в 62-ата минута го удвоиха след ново попадение на Жервиньо.

Инглесе изведе много хитро африканеца и той бе в ситуация сам срещу вратаря, а след това с лекота прати топката в мрежата за втори път.

Силите на гранда от Милано стигнаха за бързо връщане на едно от попаденията. В 64-ата минута с удар по земя Брозович успя да намали.

Той стреля от границата на наказателното поле и матира противниковия страж, но до самия край на мача грандът от Милано постоянно опитваше да изравни.

В крайна сметка късметът се усмихна на домакините и в 92-ата минута Перишич изравни, след като засече с глава центриране от фаул.

В другите мачове вчера Кротоне загуби с 1:2 от Аталанта, а Болоня победи с 3:2 Каляри.

Байерн (Мюнхен) постигна победа с 2:1 при визитата си на Кьолн в среща от 6-ия кръг на Бундеслигата и след този мач е лидер с актив от 15 точки в класирането и по-добра голова разлика от втория.

И двете попадения за тима от Мюнхен паднаха преди почивката, като резултатът в мача откри Мюлер, който се разписа в 13-ата минута. В самия край на полувремето пък Гнабри удвои, a почетното попадение за домакините бе дело на Дракслер в 82-ата минута.

Борусия (Дортмунд) от своя страна надделя с 2:0 над Арминия в Билефелд.

Рурците са с равни точки – 15, с Байерн, но са втори заради по-лошата голова разлика.

Хумелс вкара и двете попадения за „жълтo-черните“, след като бе точен в 53-ата и 71-ата минути в срещата.

Други резултати: Аугсбург – Майнц 3:1, Айнтрахт Франкфурт – Вердер 1:1, Борусия (Мьонхенгладбах) – РБ Лайпциг 1:0

ПСЖ успя да постигне победа с 3:0 при визитата си на Нант в среща от 9-ия кръг на френската Лига 1.

Парижани бяха без контузения си голаджия Неймар, който ще почива няколко седмици.

Въпреки това обаче отборът се справи перфектно и без него и след трите спечелени точки е лидер в класирането с актив от 21 пункта, с 3 пред втория Лил.

„Канарчетата“ пък заемат 15-ата позиция с 8 точки в актива си.

Ерера даде аванс на „принцовете“ в 47-ата минута, след като бе намерен от Мбапе около точката на дузпата и със силен и точен удар реализира.

Самият Мбапе пък удвои в 64-ата минута на мача след точно изпълнена дузпа.

В 69-ата минута и Нант получи правото да изпълни наказателен удар, но Бамба не бе точен от „бялата точка“ и стражът на парижани спаси удара му.

За класическия резултат вкара Сарабия в 89-ата минута.

В друга среща от кръга Рен победи Брест с 2:1.