Ливърпул обърна с 3:1 Арсенал в дербито на третия кръг (ВИДЕО)

„Артилеристите“ поведоха чрез Александър Лаказет, но мърсисайдци бързо се справиха с голове на Садио Мане, Анди Робъртсън и новото попълнение Диого Жота

Шампионът Ливърпул записа трета поредна победа от началото на сезона във Висшата лига, след като спечели срещу гостуващия Арсенал с 3:1 в дербито от третия кръг на английското първенство. Възпитаниците на Юрген Клоп имат 9 точки на втората позиция в класирането, с колкото са Лестър и Евертън. За Арсенал това беше първа загуба през новата кампания, след като тимът стартира с два успеха.

„Червените“ доминираха през целия мач, въпреки че гостите поведоха в 25-ата минута след гол на Александър Лаказет.

Шампионът на Англия изравни три минути по-късно с попадение на Садио Мане. Анди Робъртсън, който сбърка за попадението на съперника, се реваншира с гол за 2:1 в 34-ата минута.

Две минути преди края новото попълнение Диого Жота отбеляза първия си гол за клуба. Португалецът се появи в игра в 80-ата минута и това беше първият му мач с екипа на Ливърпул във Висшата лига.

В 15-ата минута Мане пропусна да открие резултата. Александър-Арнолд го намери отлично в наказателното поле. Нападателят стреля, но право във вратаря на лондончани и той успя да отрази.

Артилеристите, които спечелиха първите си два мача, вече са 28 мача без победа като гост срещу отбори от „Голямата шестица“.