Ливърпул обърна Уест Хям с 3:2 и докосна титлата (ВИДЕО)

Мърсисайъдци се възползваха от две грешки на вратаря на „чуковете“ Лукас Фабиански и постигнаха 18-а поредна победа

Лидерът в класирането Ливърпул постигна пълен обрат и победи Уест Хем с 3:2 мач от английското футболно първенство и запази 100-процентовия си домакински баланс през сезона. „Червените“ са със 79 точки след 26 победи от 27 мача и водят отново с 22 на Манчестър Сити.

Ливърпул обаче получи и вратарска помощ. Губейки с 1:2 в началото на второто полувреме, домакините се възползваха от две груби грешки на вратаря Лукас Фабиански и стигнаха до победата, с която изравниха рекорда на Манчестър Сити от 18 поредни успеха. Фабиански първо не успя да спре шут на Мохамед Салах по тревата и топката влезе в мрежата за 2:2 в 68-та минута, а в 81-та той излезе неразчетено и Трент Александър-Арнолд го изпревари. Десният бек подаде на непокрития пред вратата Садио Мане, който вкара за 3:2.

Иначе Ливърпул поведе в деветата минута чрез Джини Вайналдум, а Усет Хем стигна до пълен обрат с голове на Иса Диоп в 12-та и Пабло Форналс в 54-та.

Уест Хем остана под чертата на изпадащите с актив от 24 точки, докато Астън Вила е над нея с 25.